E diele, 29.03.2020, 01:54 AM (GMT)

Reportazh

Xhevat Rexhaj: Pushimet - Në shtëpi të vetë (II)

Pra, pushimet lënë shumë për të dashur, lënë shumë edhe të parealizuara, besa edhe kur të fillojmë rrugën për pushime mendojmë se athua kemi për të gjithë të afërmit nga pak në gepeka apo në valixhe, edhe kjo e...

Xhevat Rexhaj: Pushimet - Në shtëpi të vetë (1)

Viti 2008 filloi me Janarin si gjithë vitet tjera. Prej janarit e gjërë në fillim të korrikut, me qindra mijëra shqiptarë të të gjitha trevave shqiptare, bisedat dhe ndejat i kishin me atë se, kur vjen pushimi dhe ku do të...

Rrugët e Bardha, mrekullia e zbuluar prej Çezarit

Një ditë e planifikuar për në një plazh jo fort të zakonshëm. Kujdes.. atje ka vetëm det dhe zhavor të imtë, asgjë tjetër. Çdo gjë duhet marrë me vete. Nuk harrojmë të furnizohemi me ushqime, çadra, pije... dhe shumë ujë...

Kadri Mani: Një familje e pasur-e varfër!

15.7.2008: Jemi në shtëpinë e zotit Bajrush Maliqi (6.5.1943), bashkëshortja e tij fisnike zonja Rifadije Kllokoqi- Maliqi, e kam teze të babës dhe kënaqemi tek evokojmë kujtime nga e kaluara e marrëdhënieve...

Shqipëria, një përzjerje çudirash dhe mrekullish

Jo e gjithë e kaluara e Shqipërisë është kaq e lavdishme. Me një shikim të shpejtë mbi Kala, krahas anës historike, aty mund të gjesh edhe një kompleks drithërues të epokës staliniste, blloqe të vërtetë apartamentesh. Nga...

Pushuesit braktisin Velipojen, bien prenotimet sezonale

Pushuesit duket se vit pas viti po e braktisin plazhin e Velipojes. Mungesa e investimeve dhe kushtet qe lene per te deshiruar, jane shkaqet qe per kete sezon veror, prenotimet ne kabina apo banesa me qira e hotele...

Reportazh nga Pogradeci

Pogradeci sot kishte veshur petkun e festës. Mijëra qytetarë pogradecarë dhe mysafirë nga Ohri dhe Struga kishin ardhur në Pogradec për festën e liqenit. Çdo 21 qershor është caktuar nga tre qytetet e Pogradecit –Ohrit...
Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese