E merkure, 17.04.2024, 10:27 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Zezesi Kombetare

Shqiptaret, populli me i perkryer ne bote. E? Shaka, sigurisht. Dhe jo thjesht shaka, por speciale, shume e shendeteshme, pa asnje gram kripe! Jo, nuk eshte OK te jesh mysliman. Te jesh anetar i Fese Terroriste Islame do te thote qe je Terrorist. Ne nje menyre ose nje tjeter te gjithe besimtaret ...

Ilir Dardani: Religjioni i Paqes ne aksion - masakron gazetaret

Humanizmi Perendimor eshte shnderruar ne Vetevrasje. Myslimanet po vrasin myslimane cdo dite dhe kete e bejne ne emer te islamit. Aq shume kane vrare saqe nuk ben me lajm! Ne ne Europe besojme tek liria dhe te drejtat e njeriut. Ne besojme ne nje Kushtetute Demokratike...

Ilir Dardani: Islami - Aksioni - Hashimi - Tironcit - Masakrimi - Leshi

Per mua, nje nder shprehjet me absurde gjate gjithe historise se botes eshte ''Islami - Religjioni i Paqes''. E ardhmja nuk dihet, edhe pse c'mbjell sot do te korresh neser, por e djeshmja (qe me lindjen e islamit) deri tek e sotmja eshte ana e kundert e paqes. Kete shprehje e kane perdorur edhe shume ...

Ilir Dardani: Kolec Traboinit, Demir Krasniqit dhe... Islamit

Nuk eshte hera e pare qe katolikucet nuk kursejne asgje kunder meje. Nje Zef me ka kerkuar adresen qe te vije te me vrase, ndersa nje Zef tjeter me ka thene se ''ende mbaj ere myslimani, e cila s'do me ike kurre''. Qe te dy (dhe plot zefuce te tjere) jane viktima te injorances se tyre, nuk dine te shkruajne...

Ilir Dardani: Kurban per Bajram! (18+)

Lavdrim Muhaxheri nuk eshte nje individ, por eshte nje religjion dhe shume popuj. Eshte popull sirian, iranian, turk, shqiptar etj. Apo eshte vetem nje popull-shtet-komb, Islam? Islami ''brina (brire) nuk ka'', por ka dhune te permasa te pabesueshme. Islami, ''Feja e Paqes'', eshte ne lufte me Djallin e Vdekur Hitler...

Ilir Dardani: Treshja me RobQ*** e historise monderne kombetare

Sikur asgje negative te mos vinte nga kjo ideologji, ai eshte i huaj. Por kur mendon se cfare mjerimi sjell islami ne trojet tona lind deshira per ta bere ta paligjshem. Islami te ben me turp: me vjen turp qe jam shqiptar. PsikoKryeministri i Shqiperise Edi Rama, ky KryeBudalla nuk ka tru...

Ilir Dardani: Islami dhe Jo-ja e Bashkimit Europian

Ne ''Jamais Vu'' te Mustafa Nanos, Kryeministri Edi Rama Shqiperine me shume fe e shikon si ''pasuri kombetare'', nderkohe thote qe ''feja islame eshte bere pengese'' per po-ne qe nuk na e dhuroi  BE. Rama shton qe ''i perket mendimit europian ne lidhje me multi-kulturen dhe multi-religjionin'' ...

Ilir Dardani: Edi Rama, ky komunisto-islamik!

Disa nga perkrahesit e mendimeve te mia me vinin nota negative kur nuk thoja fjale te mira per Edi Ramen. Por edhe me negative kur njihja ndonje vlere te Sali Berishes, sepse pervec te tjerash mbahej si kryeanadollaku i Shqiperise. Ja ku e keni tani Edin tuaj, kryeminister, kryekomunist dhe kryeanadollak! Ah... se gati harrova ...

Ilir Dardani: Sali Shiu, Edi Bresheri dhe Ilir ''Dielli''!

E futi Shqiperine ne Konferencen Islamike dhe u largua duke e lene aty. Me kete akt Sali Berisha dhunoi shtetin Laik. Iku pa na treguar ndonje te mire qe na erdhi nga anetaresimi ne nje konference te tille, e cila nuk ka ne gjirin e saj asnje shtet te vetem demokratik. Pohoi se turqit ...

Ilir Dardani: Hoxha - femrat jane rruspia dhe kurva

Hoxhallaret shqipfoles, sidomos ata nga Kosova e Maqedonia, jane llumi i shoqerise shqiptare. Aktet kriminale te individeve jane vepra qe denohen nga shoqeria, por dhuna dhe poshterimi ndaj femres vjen pikerisht nga harbutet qe flasin ne emer ...

Ilir Dardani: Jozefine, te paste nana por mos te paste kombi!

Do doja shume qe zonja Jozefina Topalli te ishte ajo qe nuk eshte. Gjithmone kam shpresuar se do shfaqet nje dite kur Jozefines t'i perputhet bukuria natyrale e jashtme me ate truroren. Kot! Ishte dhe mbetet fytyre-bukur e tru-shemtuar. Fytyra eshte dhurate ndersa truri fitohet me pune ...

Ilir Dardani: Muhameti beri seks me Aishen 9 vjece

Per te perjashtuar zerat e cjerrur islamike shqipfoles me duhet te theksoj se Dr Ahmad Al-Mu'bi nuk eshte nje islamofob (edhe pse te jesh islamofob eshte detyre e njeriut qe vlereson jeten dhe njeriun), por eshte nje njeri i shkolluar ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora