E enjte, 01.10.2020, 09:47 AM (GMT+1)

Editorial

Ilir Dardani: Vampiret e Mal-e-zise!

Direkt dhe indirekt u mundova te pajtoj 6 familje te Krishtera ne veriun e Shqiperise, te cilat jane ne lufte me njera - tjetren. Dy nga keto familje jane ne gjak sepse dikush ka vrare...

Gani Mehmetaj: Përtej

E pata vështirë ta kuptojë atëbotë, e kam vështirë ta pranojë edhe tash. Se si më rrëshqiste i tërë imazhi si drita e hënës në ujin e rrëmbyeshëm. Shpëtova pa dal fiqirit. Dola...

Kalosh Çeliku: Rrufjani

E kam thënë edhe më herët në një shkrim timin për veprimet e fshehta nga UDBA jugosllave në lidhje me aktivitetet “patriotike” të Rrufjanit. Vetëmse, në atë shkrim i kam...

Kimete Berisha: Heroi vishet me Prada!

Dy ditë prita në oborrin e Komunës së Skenderajt për t’u takuar me kryetarin Sami Lushtaku. Disa herë u afrova deri te porta. Sapo matesha të futem në ndërtesë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora