E enjte, 07.12.2023, 01:27 PM (GMT)

Kulturë

Luan Çipi: Miqtë virtual

E diele, 14.02.2010, 05:51 PM


MIQTË VIRTUAL
       
Nga Luan Çipi

Që  kur u shpik interneti
U ndryshua bota mbarë
Nuk bën më vizitë mileti
As në fis e as në farë.

Boll që të klikosh në skaj
Dhe gjithë njerëzit i afron
Nuk të bën askush me faj
As të qesh, as të qorton.

Interneti shpejtë të shpie
Drejtë për drejtë e në shtëpi
Të lidh, në mijra fije,
Me zë, tekst, fotografi.

Dhe që të kesh më shumë duk
Hyn në yahu e në gugëll,
Në netveg e ne fejsbuk
Si të lush me një kukëll.

Në Tiranë a në vend tjetër
Gjen ngado miq virtual
Vërtetohet teza e vjetër
“Bota qenka portokall”

12 shkurt 2010


(Vota: 2 . Mesatare: 1/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora