E hene, 25.09.2023, 12:05 PM (GMT+1)

Kulturë

Doli nga shtypi libri më i ri i autorit Gjon Neçaj

E shtune, 13.02.2010, 05:55 PM


TE NDERUAR LEXUES DHE BASHKEPUNETORE TE ZSH !

Doli nga shtypi dhe eshte ne duart e lexuesve libri me i ri me haiku shqip-anglisht  i poetit  dhe bashkepunetorit  te ZSH , GJON NEÇAJ, botim i Klub-Haikut Shqiptar,me titull "HAIKU  I BJESHKEVE".
Ky eshte libri i tete i autorit.

VEPRAT E AUTORIT

1. "Nen hijen e mrizave" ,lirika 1994,
2. " Ne foleze te kenges ",poezi per femije,2003,
3. "Hijet e shpirtit",novele,2005,
4. " Ju qe me shihni cdo dite",poezi,2007,
5. " Pezull",haiku shqip-anglisht ,2007,
6. " Hena pikon mbi Alpet e mia",lirika,2008,
7. " Tropoja-vendlindja ime",tekst mesimor,bashkeautor,2008,
8. " Haiku i bjeshkes",haiku shqip-anglisht 2010.

Per librat e autorit, nese jeni te interesuar per t'i patur ne biblioteken tuaj, mund te kontaktoni autorin ne adresen e-imail: gjnecaj@yahoo.com(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora