E enjte, 07.12.2023, 01:23 PM (GMT)

Kulturë

Arsim Halili: Mjerim mbi supe

E shtune, 13.02.2010, 01:33 PM


Arsim Halili

MJERIM MBI SUPE  

Të lodhur nga koha 
Mbi supe bartin mjerim
Shtegtim i pa fund
Sa trishtim

Vitet i harruan 
Nuk e njohin vetën
Mallin e bartin në xhep
Ku keni tretë

Gjyshërit strukën në kujtime
A do të flitet gjuha ime

Të falem o zot
Me këto pika lot 
Ç’është kjo golgotë


(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora