E shtune, 24.02.2024, 08:05 PM (GMT)

Kulturë

Xhafer Leci: Telegram ngushëllimi - Familjes te Xhelil Pajazitit

E marte, 09.02.2010, 09:12 PM


TELEGRAM NGUSHELLIMI

Familjes te Xhelil Pajazitit

Me dhimbje mësuam për vdekjen e papritur dhe të parakohëshme të Xhelil Pajazitit.

FAMILJES PAJAZITI I SHPREHIM NGUSHELLIMET E SINQERTA.

Kam pasur nderin ta pres në shtëpinë time  Xhelilin, në Köngen, në Gjermani. 
I urte, i çiltër dhe dinjitoz.

Ne, mërgimtarët, që kemi ndjerë nga afër shuarjen fizike te Kadri Zekës me shokë, humbja e tanishme e vëllait të Tij, Xhelilit, therë në plagën tonë të hapur tri dekada më parë

I lehtë i qoftë dheu i Kosovës tonë.

Me respekt e dhimbje  -  Xhafer Leci, Kirchheim-Teck, Gjermani


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora