E shtune, 06.06.2020, 02:49 AM (GMT+1)

Editorial

Dorian Koçi: Një rezolutë dhe efektet e saj

Ndërsa klima politike në Tiranë akoma nuk është stabilizuar dhe palët vazhdojnë të shkëmbejnë akuza të forta dhe të ndërsjella për njëra-tjetrën, shumë kilometra larg prej...

Isa Mulaj: TVSh – T’i Vjelim Shqiptarët!

Propozimi i ri i Qeverisë në largim (dhe njëkohësisht i asaj në rikthim) për rritje pagash 50 për qind për shërbyesit civil në administratën publike, dhe synimi për t’i mbuluar...

Frank Shkreli: (Nuk) Ju flet Radio Londra

Shërbimi Botëror i BBC-së njoftoi dje se ka në plan të mbyllë programet në pesë gjuhë duke përfshirë edhe transmetimet shqip, por edhe ato në serbisht dhe...

Lavdrim Lita: Një fletë-thirrje turkoshakun

Gjëja më e lehtë është të skandalizohesh. Është një shteg i madh moral për intelektualët përtacë. Videoja që tregon vrasjen e një demonstruesi përballë kangjellave...

Lis Bukuroca: Idiokracia

Në Ballkan demokracia identifikohet deri diku me median e “lirë” dhe me mbajtjen e zgjedhjeve, të cilat shpesh i ngjajnë një cirku primitiv. Në fushat...

Lavdrim Lita: Unë isha aty, kurse Edi Rama jo!

Ndoqa më vëmendje demonstratën e Partisë Socialiste të 21 janarit sepse isha në bulevard. Më shumë sesa budallallëku më shtyu kurioziteti i ethshëm për të parë se çfarë...

Shaban Peraj: Mallkimet

21 Janari nder shqiptaret mund te shenohet si dita me e zbehte gjate dekades se fundit. Me kete u deshmua se faktori politik opozitar nuk qe ne gjendje...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora