E enjte, 22.02.2024, 12:24 AM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Gjuha e shkruar dhe e folur arbërore në kohën e Pjetër Budit

E marte, 14.04.2020, 12:59 PM


Kështu shkruante në një nga veprat e tij në vitin 1621 në gjuhën arbërore i madhi Pjetër Budi i Gurit të Bardhë.

Gjon Keka(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora