E marte, 21.05.2024, 12:17 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Vetë nuk mbushet thesi

E shtune, 11.04.2020, 09:00 AM


Jusuf Zenunaj

VETË NUK MBUSHET THESI

Të gjithë të bashkuar si kurrë më parë,

qeverisë së rrëzuar pushtetin me ia marrë,

s'na ndalë kushtetuta e lëre ma korona

t'u shkojmë deri në fund synimeve tona !

Ju që erdhët në pushtet me veze e me tym,

në rrugë e në Kuvend këronit bashkim,

mashtruat pleqt, mashtruat  rininëI?

Koha e qeverisjes tashmë  ju ka ikur,

mjeshtrinë për pushtet nuk e keni ditur !?

Pesdhjetë ditë  me ju , na u duken një shekull

sikur mizës së lodhur , duke "brejtur" hekur.

Dje, s'na bashkoi lufta, sot , na zgjoi interesi,

mulliri është ndalur, vetë nuk mbushet thesi !

J.Z., Dilbeek , më 10 prill 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora