E merkure, 22.05.2024, 02:19 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Rriqër Kelmendi

E hene, 31.10.2016, 01:27 PM


Jusuf Zenunaj

 

RRIQËR KELMENDI

 

Rriqër Kelmendin

lum që e ka vendi,

i shkathët sa s'ka më

për politikë e atdhe,

mirë me Serbinë e vjetër,

jo keq me Kosovën e re.

Sa majtas, sa djathtas,

kur t'është nevoja

lojë luan edhe në mes,

turpin s'ia bajnë valixhet

euro e dollar me thes.

Si rriqëri n'trup të gomarit

vetëm për dyditë,

në partinë e re

mbas kryeministrit u ngjit....

J.Z. 29 tetor 2016(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora