E merkure, 24.07.2024, 11:03 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Simbolet dhe stema e Alladro Kastriotit

E hene, 18.01.2016, 08:55 PM


Princi Alladro Kastrioti, nje diplomat i njohur spanjoll i cili pohoj se eshte nga fisi i familjes se Gjergj Kastriotit.

Ketu shihen simbolet apo stema e tij qe eshte interesante.

Kete e gjeta brenda ne librin e autorit Jacques Hardion,"Nouvelle histoire poetique et deux traités abreges[...] te vitit 1751.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora