E marte, 18.06.2024, 10:38 AM (GMT+1)

Kulturë

Yjet e Kosovës: Ne jemi vellezer me rrenje te njejta

E premte, 15.01.2016, 08:44 PM


Shoqata "Yjet e Kosovës" ne Emmendingen: "Ne jemi vellezer me rrenje te njejta"

Në fotografi shihet lidhja jonë vëllazërore, që shpirtërisht është e fortë dhe e pathyeshme,  më tepër se disa "shpirtngushtë" dhe "dorëligë" mendojnë dhe shpresojnë.

Jemi dhe kemi gjak Kastrioti, dhe Bukës i themi bukë, Ujit ujë.

Andaj motoja jonë është dhe mbetet: " O sa mirë që jemi shqiptarë dhe të vëllazëruar".

Shoqata "Yjet e Kosoves" e.V

Emmendingen

Gjermani

www.sterne-kosovas.de

Don Lush Gjergji, Tahir Shabani, Pater Marian Lorenci

Don Lush Gjergji,Tahir Shabani, Donika Gervalla, Stefan Schwarz, Pater Marian Lorenci

Grup vellezerish shqipetare te dy besimeve.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora