E hene, 04.12.2023, 02:03 PM (GMT)

Kulturë

Mehmetali Rexhepi: Tetë këshilla të mikut Rexhë Mala

E enjte, 14.01.2016, 09:19 PM


Tetë këshilla

të mikut Rexhë Mala

 

Nga Mehmetali Rexhepi

 

jeto

vuajtjet t`i shijosh

jeto

gëzimet t`i vuash

 

*

jeto

vdekjen ta këndosh

jeto

jetës t`i thuash jo

 

*

jeto

të vdesësh vertikalisht

jeto

vdekjes mos iu përgjëro

 

*

jeto

një e dy herë mos vdis

jeto

vdis e fatin mos vajto

 

Gjilan, prill 2008(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora