E enjte, 25.07.2024, 07:24 AM (GMT+1)

Kulturë

Isak Ahmeti: Kosova

E hene, 28.12.2015, 02:32 PM


Isak Ahmeti

K O S O V A (1996)

Libri Kosova eshte nje studim monografik ku deshmohet me fakte dhe argumente,me burime arkivore-historike te Vatikanit,tradita jone dymijevjecare; deshmohet qarte dhe me fakte konkrete se ne ketu kemi qene me shekuj dhe para te tjereve dhe kemi shenjat tona kishtare iliroshqiptare anembane Kosoves qe flasin per vazhdimesine tone  dymijevjecare ketu.Eshte ky nje liber interesant dhe ne shume vlera per Kosoven - Agron Kodra (Bujku, 8 nentor 1996, fq. 8). Eshte ky liber qe u ka sherbyer si pike e forte referimi studiuesve tane dhe te huaj.(Vota: 2 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora