E premte, 19.07.2024, 04:03 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Dardania Martire na prezanton Terroristin Islamik te radhes, Betim Kaziun

E enjte, 30.06.2011, 08:03 PM


Betim Kaziu, terroristi islamik i radhes

 

Fillon ne SHBA procesi gjyqesor per Terroristin Islamik nga Kosova, Betim Kaziu

 

Nga Ilir Dardani

 

Tashme eshte bere ''buke e perditeshme'' lajmi per terroriste islamike shqipfoles. Lajme te tilla me ndihmojne edhe mua personalisht, por mbi te gjitha ndihmojne shqiptaret e besimit islam. Kuptohet se pas cdo lajmi te pakten nje njeri largohet nga islami, pa lutjen dhe ''percarjen'' time. Nuk eshte pak, eshte nje Bekim!

 

Kosovari (jo shqiptari nga Dardania) eshte vetem 23 vjec dhe eshte prane denimit me burg te pergjithmonshem. Eshte larguar nga Dardania per ne Amerike, me qellim qe t'i bashkohet Terrorizmit Islamik. Ka pasur fat dhe ka marre nenshtetesine amerikane, te cilet nuk e ka shfrytezuar per te ndertuar nje jete normale si te rinjet amerikane, por fatkeqesisht ka preferuar mjeker-tlinat te mbushura me bomba! Nuk kishte fat qe te vdiste si ''martir i allahut'', megjithate mund te jete ''rob i allahut'' brenda hekurave.

 

Misioni i tij (i deshtuar) kishte per qellim vrasjen e ushtareve amerikane, apo edhe civile te cdo moshe.

 

Betim Kaziu akuzohet per Mbeshtetje Terrorizmi nga ana materiale dhe kuptohet se kur kemi nje ''allah'' ne mes kemi te bejme edhe me mbeshtetjen shpirterore. Betimi i betuar ne allah per te vrare Shpetimtaret e Kombit te ''tij''!

 

Kaziu eshte arrestuar ne Dardani pas nje bashkepunimi mes FBI dhe Policise se Dardanise, ne vitin 2009.

 

Motra dhe vellezer te gjakut tim,

ne kemi plot probleme madhore, ne kemi misionin Hyjnor per ndertimin Perendimor te shteteve tona, te Kombit tone, te shqiptarit tone. Islami eshte bere pengese serioze dhe cdo dite qe kalon serioziteti shtohet.

Asnje i Krishtere Shqiptar nuk eshte ne listat e terroristeve, nuk vret dhe nuk tenton te vrase ne emer te Zotit, nderkohe myslimane kemi shume dhe po shtohen cdo dite!

Ky eshte nje Realitet dhe dite pas dite behet edhe me Aktual.

Reflektim,

JU LUTEM!(Vota: 29 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora