E marte, 18.05.2021, 11:52 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Lufta per nje cope Kosove Islame

E premte, 24.06.2011, 08:04 PM


Lufta per nje cope Kosove Islame

 

Nga Ilir Dardani

 

Perseri gjendemi prane islamit. Aq i domosdoshem eshte bere saqe po zevendeson edhe buken. Njerezit po hane islam dhe kete e bejne ne nje menyre te cuditeshme: prapanicen lart e koken poshte.

Kronika e zeze islame eshte bere e perditeshme ne mbare boten demokratike. Edhe tek ne nuk mungon Kronika e Zeze Islame, por njerezit nuk reagojne sic duhet. Ndoshta kane plot probleme te tjera private, megjithate shtetet i kemi te perbashketa dhe te gjithe duhet te kontribuojme, per te hapur edhe rrugen e Bashkimit Kombetar.

Pra, pa kthesa hic, por direkt: Te gjithe te bashkuar kunder islamit. Myslimane e te Krishtere kunder ferrit te perbashket, kunder perdhosjes se historise, kunder ekzekutimit te se ardhmes.

Myslimane qe refuzojne islamin dhe te krishtere qe i mirepresin vellezerit e tyre te gjakut. Kaq duhet dhe islami humbet brenda pak dekadash ne trojet tona. Vendet aziatike dhe afrikane le ta mbajne dhe pacin fat me te. Une dua Shqiperine Origjinale, ndersa bota eshte teper e madhe per t’ia qare hallin une!

 

Ne nje nga kryqezimet kryesore te Prishtines, myslimanet bllokuan levizjen e lire te njerezve dhe automjeteve.

Policia urdheroi turmen te hape rrugen, por u sulmua nga ‘’bijte e allahut’’, te cilet dhunen e kane ne fe dhe na gjakun e tyre te prishur.

Pamvaresisht se kokat (si te peshkut te qelbur) kryesore politike te Kosoves jane halldupe, policia deri tani ka qene ‘’ne krye te detyres’’ dhe eshte mekat nese nuk do i falenderonim. Policia eshte treguar Europiane ne pergjithesi, ndersa politikanet krejtesisht ranore me callma ne surrat, tru e zemer.

 

Myslimanet e Kosoves kane protestuar vazhdimisht duke kerkuar te ndertohet nje xhami e madhe ne qender te Prishtines. Jo kudo, por bash ne qender, sepse vetem ne kete menyre fiton Kosova Islame.

Duke pare turmat e medha qe jane gati te japin edhe jeten per mjeker, tlina e allah, pervec neverise shfaqet edhe frika: mos valle do e humbim Dardanine e Rugoves!?

Per cfare eshte derdhur gjaku ne Dardani!? Per nje Kosove skllave-islame-arabe?! Apo per nje Dardani Shqiptare-Europiane!?

Mos valle do vije dita kur mos te mendojme per Bashkim Kombetar, por te shtrengojme kufijte sic bente diktatori Hoxha dikur, apo sic ndodh sot me Izraelin, i cili eshte i rrethuar nga urrejtja e injoranca!?

 

Jo xhamise ne qender te Prishtines. Jo per mua, por per femijet tuaj, nipat e mbesat, per femren shqiptare, per cdo qytetar te kombit shqiptar.

Jo islamit sepse vendet islamike jane e kunderta e qyteterimit Perendimor, te cilit edhe ne i perkasim, te cilit i kemi dhene edhe Gjergj Kastriotin, Gonxhe Bojaxhiun, Ibrahim Rugoven, Ismail Kadarene.

 

Ate qe te deshiron armiku yt duhet ta sulmosh. Serbia ka qene cmendurisht e dashuruar me islamin tone, sepse vetem ne kete menyre do te triumfonte injoranca. Serbia i ka njohur hoxhallaret, e ka ditur se jane shpirtshitur ne Azi, prandaj lejonte ‘’demokraci maksimale islame’’, por kur behej fjale per flamur shqiptar, per shkolla shqipe e kulture shqiptare liria shijohej vetem ne enderra!

 

Te dashur Shqiptare,

Dardania eshte e Jona. Mjaft i kemi dhene islamit dhe rezultatin e pergjakshem e dime.

Reflektoni, JU LUTEM!(Vota: 40 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora