E marte, 25.06.2024, 07:11 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Kolonizimi i 2 milione shqiptareve nga 10 turq

E shtune, 23.04.2011, 07:59 PM


Kolonizimi i 2 milione shqiptareve nga 10 turq

 

Nga Ilir Dardani

 

Sot jetojme ne kohe moderne. Injoranca e popujve pothuaj nuk ekziston. Sigurisht qe injoranca e individeve do te jete e pranishme gjithmone. Asnjehere nuk do te zhduken njerezit me mungese truri, por turmat e shumices do te zhduken.

 

Vetem kur shqiptari do te mbushet me mend dhe do ia lejoje vetes mendimin e lire, te pandikuar, atehere kombi shqiptar do marre pozicionin e duhur.

Shqiptari ka luftuar me trimerine e Kastriotit, ka perdorur edhe egersine e Akilit, por e ka humbur duelin historik ne 600 vitet e fundit.

Eshte e dhimbshme por e vertete: shqiptaret kane luftuar edhe per te mbrojtur antivlerat islamike te ish pushtuesve turq dhe jane veteshpallur armiqe te Europes dhe…sigurisht edhe te Derrit, tashme edhe… te Qenit!

Pushtuesit ‘’e kohes rinore’’, serbet ne nje fare menyre trajtohen nga opinioni publik si pushtues, gje qe nuk ndodh me ‘’pushtuesit e pleqerise’’. Perkundrazi, prania e turqve ne Dardani konsiderohet si ‘’pasuri’’ dhe turqit trajtohen si njerez ‘’speciale’’, saqe nje gjysem kombi eksitohet pervertesisht pas tyre, feston me ta diten kur lindi gjak-shqiptar-piresi Sulltan dhe kuku-ohet dita kur shkoi ne ferr.

Sigurisht qe shqiptaret qe kerkojne divorcin e ciftit pervers do te urrehen dhe do te quhen ‘’percares’’, ‘’antishqiptare’’, ‘’serbo-greko-rus’’ etj. nga disa shpirt-shitur te mbuluar nga zdrala sulltanike.

 

Regjistrimi i popullsise ne Dardani shtoi radhet e turqve. Prizreni historik eshte shnderruar ne Histori Moderne Turpi. Dhjete turq te mbetur ne kohen kur vdiq perandoria islamike u shtuan si hithat djegese e kerpudhat helmuese dhe i humben lavdine nje qyteti te tere. Nese je shqiptar, Prizreni mbetet qyteti i fundit qe ke deshire te vizitosh. Shqiptaret e ketij qyteti mendojne se ‘’i kane ba senet’’ kur kane mesuar turqishten, te cilen e flasin masivisht ne familje. Keta dinjitet-humbur kane nderin te flasin turqisht, sepse eshte gjuhe e huaj, gjuha e nje pushtuesi perparimtar, i cili kur vdiq la vetem 3 WC e nja 200 xhamia te ndertuara ne themelet e kishave te Kastrioteve. Sot ne Dardani na dalin me te vjeter bastardet ardhacake serbe se shqiptaret mijera vjecare!

Keto fakte te dhimbshme nuk jane te reja. Ne jemi pjekur me dhimbjen dhe asgje nuk na ben me pershtypje, prandaj kemi shekuj qe jemi turpi i paraardhesve tane.

 

Bota arabe ne te kaluaren ka kontribuar per zhvillimin e botes, por i ka nderprere te gjitha mardheniet me zhvillimin para 1441 viteve. Ishte koha kur nje vogelushe 9 vjecare luante me lodrat e saj, te cilat u zevendesuan me hijen e rende te nje burri te moshuar, i cili me vone do te arrinte qe te poshteronte dhe skllaveronte edhe nje komb te larget ne Europe, kombin tim!

Nje pjese e shqiptareve, te cilet fale pushtimit serb dhe atij enverist ne nje menyre ose nje tjeter arriten qe te largohen nga Koha e Ndalur Primitive, po mberrijne ne destinacionin  imoral: po i japin lamtumiren shekullit 21 dhe po rikthehen ne shekullin 14 per te rifilluar jeten primitive, sepse aty premtohet ‘’kasaphane virgjereshash’’, ‘’orgji perrallore’’, plot 72 cope ne shtrat! Por para perversitetit te premtuar ne boten e krimbave kemi edhe nje perversitet tjeter: martesat e meshkujve islamike me femrat e familjes se tyre! Keto martesa tregojne per nderprerjen e mardhenieve me zhvillimin, sepse pervec moralit pervers jane edhe viktima te perversitetit truror, gje qe e shpjegon edhe shkenca, sigurisht me pare e shpjegon aktualiteti i botes perverse, e cila lufton driten ne mbrotje te erresires perverse.

Nese meshkujt perverse e kane nje arsye perverse te besojne ne perversitet, femrat ku do arrijne me kete rikthim?! Nese meshkujt me duken teresisht Idiote, per femrat nuk mjafton kaq: ato me duken Krejtesisht DopioIdiote, sepse nuk e kuptojne Shovinizmin qe ushtrohet ndaj tyre nga meshkujt perverse.

 

Kur Kryeministrat e vendeve tona, Sali Berisha e Hashim Thaci na shfaqen perverse, Prostituta te Turqve pa pagese, pa pagese sepse kane vjedhur leket tona dhe kane mjaftuar qe te jene milionere, cfare te presim nga i varferi qe turku e greku ia mbushin barkun me buke falas me te vetmin detyrim: te thote jam turk ose grek!?(Vota: 62 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora