E shtune, 10.06.2023, 05:33 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Shqiptaret, terroristet e pare islamike nga Europa

E shtune, 05.03.2011, 09:00 PM


Terrosti islamik Arid Uka, ose sipas emrit te lustes se tij islamike, Abu Reyann
Terrosti islamik Arid Uka, ose sipas emrit te luftes se tij islamike, Abu Reyann
Shqiptaret, terroristet e pare islamike nga Europa

 

Nga Ilir Dardani

 

Sikur mos te kishte ekzistuar islami Shqiperia nuk do te ishte copetuar, Adem Jasharet nuk do te ishin Deshmore te Kombit, dy ushtare amerikane nuk do ishin qelluar per vdekje nga nje shqiptar.

Islami ekziston dhe kombi shqiptar eshte ne rrezik. Lufta kunder terrorizmit islamik mbeshtetet nga te gjitha vendet demokratike te botes, sepse eshte nje lufte e drejte, eshte Dita Kunder Nates, eshte lufta e Jetes Kunder Vdekjes, eshte lufta e Zotit Kunder Djallit.

 

Arid Uka, nje shqiptar, nje besimtar i devotshem islamik vrau dy ushtare amerikane dhe plagosi dy te tjere, pa harruar qe terrorizoi qytetaret qe ndodheshin aty, gjithashtu shokoi mbare boten.

Disa mjerane shqipfoles kerkojne te na e bejne gjerman kete terrorist islamik, i cili edhe pse ka lindur dhe eshte rritur ne Gjermani nuk ka asgje te perbashket me gjermanet. Ai eshte rritur brenda mureve islamike te familjes se tij dhe te emigranteve turko-arabe.

Ne te gjitha mediat e botes thuhej: Shqiptari i Kosoves ekzekutoi dy ushtare amerikane.

Me nje gur ky bastard islamik vrau edhe dy zogj: Shtetet Shqiptare, Shqiperine dhe Kosoven.

Shume europiane sot jane ne krahun e bastardeve kriminele serbe vetem per faktin se e vetmja gje qe ne eksportojme eshte Terrorizmi Islamik.

 

Kush jane amerikanet per ne shqiptaret?

 

Qe ne kohen e Luftes se Pare Boterore, Amerika e larget ka perkrahur shqiptaret dhe vazhdon te qendroje ne krahun e shqiptareve edhe ne ditet e sotme, edhe pse kjo perkrahje eshte kunder interesave te tyre politike, ekonomike dhe shoqerore.

Edhe pse kemi mirenjohjen me te madhe per te gjithe Deshmoret e Ushtrise Clirimtare te Kosoves, duhet te themi se nese Amerika nuk do te udhehiqte sulmin e NATO-s kunder vampireve vrastare serbe, Kosova do te zhdukej nga harta e botes, ndoshta edhe Shqiperia.

Shkurt e shqip: Te Bekuarit Amerikane jane Shpetimtaret e Kombit Shqiptar.

 

Pushtimi dhe tjetersimi i shqiptareve

 

Pasi u largua nga kjo bote KryeShqiptari Gjergj Kastrioti shqiptaret u pushtuan nga Perandoria Islamiko-Osmane. Shpata e flamurit Islamo-Osman u ngul ne Shqiponjen e flamurit te Gjergj Kastriotit.

Shume shqiptare u vrane.

Shume shqiptare te tjere emigruan, te tmerruar nga dhuna islame, te lindur per te vdekur vetvetja.

2/3 e shqiptareve vdiq ose emigroi. 1/3 qendroi ne trojet e tyre dhe shumica e tyre u islamizua.

Ka disa versione te islamizmit te shqiptareve, por fatkeqesisht asnje nuk lidhet me zotin.

Nese ne librin e zotit te vertete ‘’ne fillim ishte fjala’’, ne ate islam ‘’ne fillim ishte Shpata!’’.

Aryeja kryesore e islamizimit te shqiptareve ishte dhuna. Kushdo qe e kundershton kete nuk eshte vetvetja. Perderisa shqiptaret ishin te pushtuar nga nje perandori me ideale te thella islamike, automatikisht pozicionet Dhuna ne vend te pare.

Arsye tjeter eshte Dobesia e shqiptareve te brezave te ndryshem neper copa te dhimbshme historike.

Ata qe e perdhunonin emrin e tyre, nga Gjon Kastrioti ne Mahmut Abdilaqimi, kishin privilegje, nuk paguanin taksa, pushtuesi i rendiste si ‘’qytetare te kategorise se pare’’!

Nga te gjitha vendet e pushtuara nga ushtrite islamike vetem Shqiptaret dhe boshnjaket na ishin qytetare te kesaj kategorie!

Te krishteret shqiptare dhe popujt e tjere te pushtuar na ishin qytetare te kategorise se dyte!

Duke qene se shumica e shqiptareve nuk kishte emra dhe kulture shqiptare dhe europiane, Europa u egersua sepse tek popujt e tjere nuk shikonte emra turko-arab, por vetem emrat e tyre. Ndryshe nga shqiptaret, boshnjaket e ruajten nje ‘’vic’’ (p.sh. IslamoVic) te pakten dhe ky Vic tregonte gjysem-identitetin e tyre sllav.

Per fatkeqesine tone dhe te kombit tone shqiptaret nuk arriten qe te pakten te mbeten ‘’IslamGjone’’, por e ndryshuan teresisht emrin, mbiemrin dhe shpirtin e tyre.

A ka dhimbje me te madhe?!

Eshte detyre e cdo shqiptari qe te kontribuoje ne rikthimin e emrave tane.

 

Shqiptaret dhe Islami ne kohen e pushtimo-diktaturave

 

Shqiptaret e Shqiperise u ndihmuan nga dy diktatore ne kohe te ndryshme.

Ahmet Zogu edhe pse ishte nje kriminel, i cili ne menyre zyrtare e tradhetoi Shqiperine dhe vodhi ate pak pasuri qe kishte, u mundua qe ta luftonte ekstremizmin islamik, pushtetin e burrave me mendje anadollake, ndalimin e carcafeve te zinj per femrat etj.

Bastardi kriminelo-anadollak Enver Hoxha, ne bashkepunim me serbo-sllavet vrau, burgosi dhe internoi qindra mijera shqiptare te pafajshem, luftoi ne menyre sulltan-milosheviciane klerin dhe komunitetin katolik sepse ishin e ardhmja e sigurte ne boten perendimore, por nuk la hapesire per ekstremizmin islamik.

Shqiptaret e Kosoves padrejtesisht mbeten pjese e nje shteti te huaj diktatorial, por kur behej fjale per Islamin ata ishin pjese e nje shteti demokratik. Askush nuk i pengonte te ushtronin besimin e tyre, biles perkrahej fuqimisht islami i tyre nga serbet dhe sllavet ne pergjithesi, sepse islami krijonte identitet arabo-islamik per shqiptaret dhe jo identitet europiano-shqiptar.

Duke pare qe shqiptaret ndertonin xhami me emra pushtuesish, si Sulltan Mehmeti e Sulltan Murati dhe se pushtuesja e tyre 500 vjecare, Turqia ne menyre krejt te pabesueshme Nderohej, makineria vrastare tito-milosheviciane pretendonte se te pakten nje kenge do e kendonin edhe per Serbine.

Megjithate islami terrorist nuk u shfaq pergjate pushtimit. Do duhej ardhja e Lirise per te na e prezantuar islamin e tyre, ate global, ate terrorist.

 

Islami per islamin dhe jo Shqiperine

 

Shume thone qe ‘’feja islame eshte fe e paqes’’, por sapo lexohet kurani merren armet dhe bombat dhe hidhen ne ere njerez te pafajshem.

Sic duket shqiptaret deri tani nuk e kane marre shume seriozisht islamin, prandaj edhe kane munguar aktet terroriste, prandaj armiku i arabit nuk ka qene edhe armiku yne.

Tashme jemi zyrtarisht nje nder kombet qe prodhojme terrorista islamike, vrases me fjale te fundit ‘’zoti eshte i madh’’. Edhe disa kombe te tjera europiane kane prodhuar krimba te tille, por qe me origjine jane nga vendet arabe.

Arid Uka eshte terroristi islamik i pare origjinal europian, por vetem terroristi i pare qe e kryen me sukses misionin e tij.

Tashme kemi disa raste ku shqiptari tenton te vrase amerikane, izraelite, daneze etj. Tashme kemi edhe te denuar si terroriste islamike. Kemi edhe me shume se vete Turqia, e cila na dhuroi dhunshem islamin, edhe pse ajo eshte gati 80 milione banore.

Ne kontinentin aziatik gjendet vetem nje shtet demokratik dhe ai eshte Izraeli.

Une nuk e di se ku duan te mbyten besimtaret myslimane shqiptare!

Perplasja e kulturave brenda shqiptareve nga shume miope-trurore quhet ‘’ylber i madherishem’’, ‘’vlere’’ etj., por ne realitet eshte nje fatkeqesi kombetare, e cila, edhe pse historikisht na ka varrosur, po pergatit nje varr te ri masiv duke shfrytezuar lirine.

Edhe pse ishte mysliman dhe jetonte ne Azi, Naim Frasheri ka thene: Dielli per Shqiptaret Lind ne Perendim.

 

Shqiptaret nuk duhet ta harrojne kurre faktin e dhimbshem e te turpshem: Vrane dy te rinj amerikane, pa asnje arsye.

Vrane Shpetimtaret e Kombit Shqiptar.

Shqiptaret duhet te reflektojne urgjentisht sepse po Vrasin te ardhmen e tyre, por sakrifikojne gjithcka per t’u rikthyer tek prapambetja e izolimi, tek diktatura.

Jo me viktima te ideologjive te huaja. Here hitleriane, here titiste, here enveriste, here komuniste, here sllave e here islamike!

A e kane humbur perfundimisht shqiptaret normalitetin?! Vetem nga nje e keqe ne nje tjeter te keqe do enden brez pas brezi shqiptaret?

Deri kur do durojme ne shqiptaret qe nuk e duam Shqiperine te erresuar nga pelhura e zeze islamike!!!

Pse vazhdojme te heshtim, apo kemi vdekur si komb dhe na perfaqesojne vetem fantazmat?!(Vota: 89 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora