E merkure, 04.10.2023, 07:52 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Sorrtarizmi islamik

E diele, 15.08.2010, 09:59 PM


Sorrtarizmi islamik

 

Nga Ilir Dardani

 

‘’Kosove, perkujtohet Sulltan Murati’’ – ne pritje te - ‘’Kosove, perkujtohet Sllobodan Milloshevici’’. Vetem nje popull i poshter arrine te zbrese kaq poshte! Te dy ‘’pervjetoret’’ jane te poshtera dhe ‘’pervjeterohen’’ vetem nga popujt e poshter.

Kuptohet qe populli shqiptar nuk eshte teresisht i poshter, por nje pjese e tij, te pakten 20% eshte tragjikisht e poshter.

Asnje komb tjeter ne Europe nuk ka kaq shume qenje te poshtera, sic nuk ka asnje komb tjeter numer kaq te madh injorantesh e shpirtshiturish. Mbeturinat e perandorise islamike fatkeqesisht jane grumbulluar ne vendin e shqiptareve, sepse kete meritojne shqiptaret, sepse vetem aty ku jane shqiptaret lejohen perkujtime vrasesish e pushtuesish, sepse Europa gjithmone duhet te kete nje shtet te dores se fundit, sic cdo shtepi duhet te kete WC-ne e saj!

 

Trishtim dhembshmerie per dashurine shpellaro-islamike te sorrtarit

 

Shqiptari u be Sorrtar. Pra, bir i sorres dhe jo i shqiponjes. Sorre nene e sorre babe, sorre bir e sorre bije. Kope sorrash dhe dhembe djalli islamik.

Shqiptari vuri ideologjine e dhunes para vetvetes. Shqiptari poshteroi vetveten si asnje specie tjeter ne boten e gjallesave.

Ish-shqiptari i shnderruar ne sorrtar eshte simboli i turpit njerezor.

Nuk ka ndodhur dhe nuk mund te ndodhe qe kombet te festojne pervjetoret e pushtuesve te tyre. Kombi shqiptar eshte nje komb i nderkombetarizuar, sic eshte Kosova sot. Kopile qe kane lene turqit rrugeve te Dardanise, tani ne fund edhe serbet, ka shume. Nganjehere dyshoj se shqiptare me gjak shqiptari ka me pak se ‘’shqiptare’’ me gjak islamo-osman e sllavo-serb.

Ku ka islam shume ka edhe injorance shume. Ne Kosove ka me shume injorante sesa ne Shqiperi, sepse ka me shume islam. Ne Maqedoni shqiptaret jane me injorantet e ketij shteti shume-kombesishe sepse islami eshte shpirtperdhunuesi i tyre.

Nese do ishte e mundur qe te grabisnim Kalosh Celikun me gjithe Rrapin e tij shqiptar, Arben Xhaferin, Valton Kurtishin dhe disa dhjetra te tjere, asgje me shume nuk do i duhej Shqiperise. Sorrtaret islamike le te qendronin me turqit e magjupet sepse kombi i tyre nuk do e ndjente aspak kete mungese, biles do duhej ndaluar hyrja ne Republiken e Shqiperise e specieve islamike shqipfolese.

As ne Shqiperi nuk mungojne sorrtaret islamike si Abdi Baleta dhe Olsi Jazexhi, por keta shpirtshitur, apo kopila te osmaneve, jane te deshtuar sepse shqiptaret e Shqiperise, shumica e tyre, ndjejne neveri dhe e kane per turp te quhen myslimane.

Te jesh mysliman ne vendet aziatike eshte normale, ndersa ne Shqiperi dhe Europe eshte nje turp nga i cili vetem farexheja do te te shpetonte!

 

Myslimanet sorrtare, por edhe ata shqiptare:

Islami para kombit - Heroi i pushtuesve para Heroit Kombetar

 

Shqiptari mbahet si njeri me moral te larte sepse nuk arrin ta kuptoje anti-moralin qe e ka pushtuar: mos u thello hic, vetem shiko emrin e tij!

Nje Mahmut, te cilin kur ishte i vogel e therrsnin ne menyre perkedheleso-shkurtore  Mah, e? jo jo, por… Mut (!), do te ndjehet me afer nje Mahmud-i nga Turqia e Pakistani sesa nje Gjoni nga Shqiperia, apo nje Johnny nga Amerika.

Nuk cuditem shume kur shikoj shqiptarin sorrtar tek merr armen dhe del te vrase shpetimtaret tane, ne emer te Sulltan Muratit, Bin Ladenit, Muhametit dhe Allahut. Sigurisht qe se shpejti do dalin te vrasin edhe vete ne qe nuk e shkerdhyem shpirtin tone dhe perseri nuk do te cuditem. Tashme cudia nuk ka vend ne trojet shqiptare, te cilat jane te mbushura me gjak, turp e injorance.

Fatkeqesia e ketij kombi eshte injoranca. Injorant e shpirtshitur ishte gjyshi e injorant e shpirtshitur mbeti nipi.

Injoranca e prindit shqiptar, kryesisht e babait te shqiptarit, i kushtoi shtrenjte kombit te Gjergj Kastriotit.

Sulltan Murati turk eshte hero i Murateve shqiptare, hero i ketyre zhapikeve islamike i cili u vra ne token shqiptare, nga nje shqiptar, ne luften per pushtimin e trojeve tona.

Eshte e pabesueshme, por nuk eshte cudi!

Duke refuzuar emrat shqiptare dhe europiane si dhe gjuhen shqipe, shqiptaret vune islamin pushtues para kombit, prandaj sot ushunjezat e mbushura me gjak te prishur islamik festojne pervjetore pushtuesish dhe krijojne oqeane urrejtjeje per shqiptarin qe vrau monstren aziatike ne lufte per liri.

 

Ekzekutimi i shqiptarit: Serbi plumbin e shqiptari sorrtar pushken

 

Urrejtja serbe tregoi se ishte maksimale. Pervec gjenocidit qe ushtroi mbi shqiptaret e pafajshmen e patriote, Serbia perkrahu islamizimin e shumices se shqiptareve duke ju dhene te gjitha te drejtat fetare, duke i shnderruar shqiptaret ne sorrtare, me turq se turqit, sepse ne kete menyre do i shtypte si vazhdim i luftes kunder perandorise islamiko-osmane. Serbia shfrytezoi te gjitha pasurite natyrore te Dardanise per 90 vjet, por ende sot nuk ka te ndaluar dhe kurre nuk do te ndaloje, nese shqiptari do vazhdoje te jete sorrtar injorant islamik.

Shqiptari nuk e ka fituar luften me Serbine, por e ka humbur, sic ka humbur te gjitha betejat pas epokes se ndritshme te Kastrioteve. Shqiptari ka humbur jo vetem se armiqte ishin me te forte e me tirane, por edhe vetehumbur nga vogelsia e qenjes se tij.

Qe kur shkeli kemba monstruoze islamike ne Shqiperi u mallkua ky komb.

Vertete qe shtetet e Ballkanit dhe Europes e kane pushtuar njeri - tjetrin pergjate historise, por asnje komb tjeter nuk eshte pushtuar shpirterisht si kombi yne. Te gjitha kombet e Europes kane dinjitet, ndersa ne e kemi humbur.

Sorrtari nuk kthehet dot ne shqiptar sepse ka humbur burrerine e njerezine. Ata qe ende nuk e kane humbur teresisht vetveten, ata qe nga aksidenti i rende historik kane perfunduar ne ‘’lotues te vdekjes se Sulltanit’’ duhet te ndergjegjesohen sepse edhe Turqia cuditet me absurditetin qe na ka mbuluar.

Ideologjia qe vetquhet fe islame nuk eshte dicka personale, por eshte nje problem i madh kombetar. Te ndryshosh vetveten dhe te behesh fatkeqesi e nje kombi nuk do te thote se eshte problemi yt. Te pushtosh sheshet publike me prapanice nga qielli eshte karikature e shemtuar ne dem te kombit.

 

Terrorizmi islamik sorrtar

 

Ekzistenca e islamit krijon Polici AntiTerror qe paguhet nga taksat tona. Edhe sikur kjo polici te kete 100% sukses ne punen e saj, shqiptaret do dilnin te humbur sepse keto para do shpenzoheshin ne punen e madhe te ndertimit e kombit tone te vogel.

Nuk ka vend islamik qe nuk eksporton Terrorizem Islamik. Edhe ne shqiptaret tashme kemi Terroristat Tane Islamike, nje pjese e vogel e tyre po kalben e perdhunohen neper burgjet e Amerikes, ndersa pjesa me e madhe ende nuk eshte shfaqur sepse ende nuk ndjehet e pergatitur.

Rrahjet e ketyre fare besimtareve neper xhamite e Kosoves tregojne se ekstremizmi islamik po e mund ate qe ne, edhe pse me turp, e kemi quajtur ‘’islam te moderuar’’ apo ‘’islam shqiptar’’.

Shume amerikane me origjine nga Izraeli na shpetuan nga kthetrat milosheviciane dhe historikisht popujt tane nuk kane pase ‘’mosmarrveshje’’, perkundrazi, ne kohen qe shqiptaret nuk ishin te lire u bene strehe engjellore per mbrotjen e izraletiteve qe ndiqeshin nga monstra Hitler. Por liria e shqiptareve, se bashku me islamin ekstrem, solli edhe urrejtjen per kombin izraelit duke u bashkuar me ato shtete qe nuk e duan ekzistencen e tij.

Pervec tentatives per sulm ndaj shpetimtareve tane amerikane, islamiket sorrtare kishin planifikuar edhe sulm ndaj izraeliteve. Dhe nese kjo do te perseritet, atehere ushtria teper e fuqishme e ketij kombi, me perkrahjen shteteve te zhvilluara, do sulmoje terrorizmin islamik aty ku po fabrikohet, ne Kosove dhe nje pjesen shqiptare te Maqedonise dhe ky do te quhet Pushtim.

Nese shqiptaret nuk do te arrijne ta fitojne kete beteje te fundit dhe me te rendesishmen e koheve moderne kunder islamit do te ripushtohen dhe nese ndodh kjo, do jete dicka e kerkuar me ngulm nga shqiptaret. Shqiptaret do tregojne se jane nje popull qe nuk e meriton lirine, nje popull qe eshte e keqja e kontinentit dhe e paqes ne bote. Masivizimi i islamit ne trojet tona na ka bere qe te paguajme shtrenjte, sepse kemi luajtur edhe me nderin e kontinentit. Lojrat islamike anti-liri e gjakderdhese duhet ta kene nje fund dhe le ta kene tani, le te jemi ne brezi qe ia rizbardhi faqen kombit tone.

 

Hoxhallaret, keta armiq te kombit shqiptar

 

Naim Ternava se bashku me te gjithe hoxhallaret e sotem, ne te gjitha trojet shqiptare, jane antishqiptare qe punojne 24 ore ne dite kunder drites e shpreses se shqiptarit.

Historikisht hoxhallaret, 99% e tyre, kane qene antishqiptare sepse kane predikuar urrejtjen per boten tone Perendimore dhe dashuri per boten e huaj aziatike.

Me ndihmen e pakursyer te hoxhallareve shqiptaret jane shfaqur primitive e anadollake, te vecuar nga popujt e tjere dhe jane shkelur pafundesisht nga kush ka dashur e nga kush ka mundur.

Alfabeti latin ishte i papranueshem nga kasapet hoxhe sepse nuk ishte i pushtuesit 500 vjecar islamik.

Hoxhallaret ne emer te allahut mashtruan shqiptaret duke i ngritur ne lufte kunder lirise, per te mbrojtur skllaverine osmane. Hoxhallaret se bashku me haxhiqamilet e tyre rrezikuan ekzistencen e kombit shqiptar.

Pervec vegla te shemtuara te Turqise e vendeve arabe, hoxhallaret kane qene dhe jane vegla te serbeve. Hoxhallaret kane bashkepunuar ngushte me armiqte tane per shuarjen e ketij kombi. Te gjitha planet e serbeve perputheshin me planet e hoxhallareve. Perdorej i njejti tekst, e njejta skice dhe e njejta pushke.

Hoxhallaret ne bashkepunim me serbet shperngulen shqiptaret duke i mashtruar ne lidhje me kombesine e tyre. Hoxhallaret larguan shqiptaret nga kombi i tyre dhe i futen ne kombin e perbashket te vendeve aziatike qe quhet islam.

Hoxhallaret kane reklamuar martesat me vellezerit myslimane nga Turqia, Arabia, Pakistani e Somalia, por ndaluar martesat me… shqiptaret e krishtere nga… Shqiperia.

Hoxhallaret jane frymezuesit e nderimit te pushtuesve islamiko-osman, njekohesisht frymezuesit e poshterimit te figurave me te ndritura kombetare qe nuk e kane veshur petkun e zi islam, qe jane ndjere shqiptare dhe europiane, qe nuk jane bere viktima te ideologjise islamike, qe e kane mbajtur kombin e tyre ne kontinentin qe i takon, qe kane qare te kaluaren e dhimbshme, qe jane bere drite e zhvillimit te kombit shqiptar.

Hoxhallaret jane rrenja e urrejtjes per KryeShqiptarin dhe atdhetarin me te flakte qe bota ka pasur ndonjehere, Gjergj Kastriotin.

Jane rrenja e urrejtjes per engjellin e drites, njeriun qe lindi per te mos vdekur kurre, legjenden e djeshme, te sotme e te neserme, te paperseriteshmin, Presidentin e Dijes, e Lirise dhe Humanizmit, Ibrahim Rugoven.

Jane rrenja e urrejtjes per humanisten me te madhe qe bota ka njohur ndonjehere, Gonxhe Bojaxhiun.

Jane rrenja e urrejtjes per  intelektualin, humanistin dhe shkrimtarin me te shquar shqiptar dhe nje nder me te shquarit e botes, Ismail Kadarene.

Jane rrenja e urrejtjes per poetin, kritikun, publicistin dhe atdhetarin, rilindasin tone te jashtezakonshem ne Rumani, Alban Voken, i cili zemren dhe dijen e tij te madhe e ka vene teresisht ne sherbim te kombit.

Jo hoxhallareve ju qe keni mbetur shqiptare. Hoxha eshte udherrefyesi i djallit, eshte rruga qe ju con ne humnere, qe ju con te Bin Laden neper malet e Afganistanit.

Shume nga ju nuk meritoni mesues te tille, prandaj nuk ju them dot ‘’shkofshi ne djall’’, por ju ftoj te vini shpirterisht e moralisht ne Shqiperi dhe te fillojme te ndertojme te ardhmen tone larg mjeker-tlinave e mbules-zezave.

Per hir te zotit, por mbi te gjitha per hir te kombit dhe vetvetes duajeni…vetveten!(Vota: 102 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora