E merkure, 04.10.2023, 09:10 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Myslimanet shqiptare, pjese e rendesishme e shkaterrimit te kombit shqiptar

E shtune, 19.06.2010, 07:00 PM


Femijet me veshje arabe qe shikoni ne foto jane shqiptare, vella e moter. Prinderit e tyre gjakprishur i kane pagezuar edhe me emra arabe. Abida dhe Nedim Berisha jane engjej te vegjel, por fatkeqesisht jane femijet e nje djalli te madh. Pa mesuar ende te flasin diktatura islamike ka filluar t’i dhunoje, duke i larguar nga enderrat feminore dhe duke i ndare nga bashkemoshataret. Keta femije do te rriten me urrejtje per Shqiperine, gjithashtu per Perendimin dhe Izraelin dhe ndoshta nje dite do i bashkohen turmes se terroristeve islamike. Keshtu jane rritur edhe vellezerit Duka dhe mbare kelyshet e tjere islamike, te cilet nga dhuna islamike e prindereve te tyre monstra kane arritur te duan me shume njefare islami dhe njefare arabi sesa veten dhe njefare shqiptari. Abida dhe Nedimi me dhimbsen dhe uroj qe Zoti i Vertete t’i udhezoje drejt jetes se vertete kur te rriten, larg islamit dhe Arabise, afer Europes dhe Shqiperise.
Myslimanet shqiptare, pjese e rendesishme e shkaterrimit te kombit shqiptar

 

Nga Ilir Dardani

 

Islami ne trojet shqiptare gjithnje do te sulmohet…deri ne shuarjen e tij.

Islami ne boten islame nuk do te sulmohet (sidomos nga shqiptaret, te cilet kane problemet e tyre) sepse eshte i tyre dhe eshte e drejta e tyre te ecin ne rruget e pafundme te atij qe per ata eshte profet dhe qe e ka pase emrin Muhamet, i cili ka qene biznesmen e luftetar, gjithashtu njihet edhe si njeri me vese perverse erotike dhe kete e deshmon martesa e tij me nje femije 9 – vjecar me emrin Aisha.

Aisha njihet edhe si ‘’nusja e preferuar’’ e arabit Muhamet, i cili kishte kishte shume gra.

 

Fara krijoi bimen dhe sot korrjet po i shijon edhe nje popull turperueshem i cuditshem. Eshte nje popull i lashte, krenar me te kaluaren e larget te tij. Ndodhet ne Kontinentin qe quhet Europe. Heroi Kombetar i ketij populli, turperueshem te cuditshem, u quajt Atleti i Krishtit. Ky Atleti luftoi kunder pushtuesve islamike per 25 vjet dhe bashkoi shqiptaret duke prezantuar Kombin e tyre, njekohesisht duke prezantuar Lirine e tyre.

Atleti nuk mund te jetonte pergjithmone fizikisht, por iku pa e menduar kurre se pas vetes kishte lene vetem invalide, burra qe do te vetec’burreroheshin dhe gra qe do te veteperdhunoheshin. Njerez pa duar e kembe, por mbi te gjitha pa shpirt e fytyre.

Terrori islamik depertoi thelle na gjakun e shqiptarit duke e infektuar per shume shekuj.

Sorre do te ishte me vone  Shqiponja Krenare e Atletit.

Po, ishte shembur nje Komb. Rrenjet e egra islamike i perpine themelet e njerezve shqiptare. Megjithate Qyqja kurre nuk vajtoi ‘’kuku Gjergj’’, por vetem ‘’kuku Isuf’’.

 

Kombi qe Shqiponjen e beri Sorre arriti qe te vetmasakrohet ne menyren me te perbindeshme te mundshme. Njeriu qe jetonte ne Shqiperi, per te cilin asnjehere nuk u mesua realisht se sa shqiptar ishte, arriti te shnderroje kete komb nder me te urryerit e botes.

Myslimanet tradhetuan edhe mortin e varrin shqiptar. Kockat e tyre te mjera gjeten rehati prane kockave te ushtareve pushtues. Krimbat hengren mish nderkombetar ne te njejtin varr dhe ne te njejtin toke.

Myslimani shqiptar ishte shumice. Te krishteret ishin ‘’njerez te dores se dyte’’, apo sic citohet sot, ‘’njerez te botes se trete’’, edhe pse nje i krishtere kishte me tru se mijera muhamedane, gje qe u pa gjate Rilindjes Kombetare.

Vetem orgjia perverse shqiptaro-islamo-osmane ishte paria e ketij vendi.

Turqit ne bashkepunim me shqiptaret myslimane shume here bene ate qe beri Serbia para 10 vjetesh kunder shqiptareve, duke i grabitur, shperngulur, perdhunuar e ekzekutuar nen ritmet monstruoze ‘’allah ykber’’.

Shqiptari i krishtere nuk mund te kalonte as ne rrugen qe kalonte shqiptari mysliman dhe turku.

Shqiptari mysliman shkonte dhe pushtonte kombe te pafajshme, vriste edhe femije e gra, se bashku me turkun dhe me kete allahun e (a)llahtarshem.

Lufta Ruso-Turke nuk ishte vetem e tille. Ne krah te turkut ishin edhe shqiptaret myslimane. Pra, ishte lufte Ruso-ShqiptaroTurke. Shqiptari mysliman luftonte ne mbrojtje te skllaverimit te kombit te tij dhe Kunder Lirise. Dhe nuk eshte cudi, kur edhe sot shqiptari mysliman quan tradhetar Gjergj Kastriotin sepse paska Luftuar Kunder Skllaverise.

Shqiptari besimtar mysliman eshte i semure rende. Kanceri te merr jeten por te pakten te le te vdesesh me nder dhe jo me turp islamik. Pra, kjo semundje e besimtarit mysliman eshte me e renda dhe me poshtera.

Turqit dhe shqiptaret myslimane kishin nje emer te vecante per shqiptaret e krishtere: Kaurr.

As sot shqiptaret myslimane nuk e kane ndaluar se perdoruri, sidomos bijte e apostujve te djallit, hoxhallareve, sic eshte krimbi islamik Ilmi Veliu, i cili vazhdon ta perdore dhe te shkerdhehet nga organe turko-pakistaneze, sepse e ka tradite familjare.

 

Sot ka ikur koha e turqve sepse pervec myslimaneve gjak-prishur, te zhytur ne ndienja perverse islamike, ka edhe myslimane qe e kane per turp te kene emra islamike, te cilet sapo kane mesuar pak nga jeta, nga dinjiteti dhe njerezia, kane ikur me te shpejte nga islami, nje nga keta edhe une.

Sot shqiptaret myslimane duhet te kerkojne falje per krimet qe bene ne dem te te krishtereve shqiptare gjate 5 shekujve. Shqiptaret myslimane duhet te kerkojne falje ne emrin e paraardhesve te tyre qe ishin pjese e pushtimit te popujve te Ballkanit deri ne Azi, sepse kane bere tek popujt e tjere ate qe kane bere monstrat serbe e greke ne Dardani e Cameri.

Por arroganca zhelisto-morracake e myslimaneve shqiptar nuk pranon se ka gabuar dhe mohon gjithcka.

Edhe morri islamik Ilmi Veliu e mohon ta kete perdorur shprehjen e vjeter te turqve dhe shqiptareve mysliman, edhe pse eshte e shkruar dhe nuk fshihet me, sic eshte shkruar historia e shume myslimaneve kriminele shqiptare, gjithashtu e turqve, serbeve e grekeve.

 

Turqit, fale edhe nje tjeter ‘’shqiptari’’ mysliman, Ataturkut kane bere dicka per kombin e tyre dhe, edhe pse zvarre, po ecin sadopak me kohen. Ekonomia nuk eshte keq, femije kane bere dhe jane shtuar, pa harruar edhe disa miliona qe mund te jene me origjine shqiptare, por qe gjithe krenari thone jemi turq. Turqia ne krahasim me Shqiperine apo shqiptaret eshte shume mire.

Greqia, edhe pse me probleme ekonomike vitet e fundit, eshte mire sepse ‘’miqte e mire ne dite te veshtire’’.

Miq ka edhe Serbia, e cila u pushtua para 10 vitesh dhe pavaresisht propagandes antishqiptare, punet i ka mire. Fale edhe pasurise qe ka krijuar duke zhvatur shqiptaret dhe popujt e tjere per 100 vjet ka ekonomi te qendrueshme. Nga armiq te medhenj te perendimit, serbet, ndryshe nga shqiptaret, sic ishte vendi e bene kuvendin dhe sic e dime te gjithe, Perendimi nuk eshte nje kuvend islamik. Jane qytatare te lire dhe levizin pa viza, njekohesisht po punojne ne menyre europiane, dhe jo aziatike si shqiptaret, per t’u anetaresuar ne BE.

Si turqit e greket edhe serbet punet i kane mire. Kane trojet dhe popujt e tyre, gje te cilat shqiptaret nuk i kane sepse mungojne trojet dhe populli shqiptar.

 

Krimbi islamik Ilmi Veliu thote qe ‘’shqiptaret u islamizuan per inat te serbeve’’, ndersa i jashtezakonshmi, Rilindasi Yne Alban Voka (Baki Ymeri -  i rikthyer ne kulturen e te pareve dhe i bekuar nga Zoti i Shqiptareve Gjergj Kastrioti) fton shqiptaret qe ‘’per inat te Serbise te kthehen ne identitet’’.

Shqiptari nuk duhet te vetemjerohet per inat te Serbise, por duhet te beje ate qe duhet bere per interesat e veta, sic bejne edhe kombet e tjera.

 

Ish armiqte tane jane ne rregull tashme, kurse shqiptaret, te shkalluar nga semundja e krizave te tmerrshme nervore islamike, vazhdojne te vendnumerojne, ose te hedhin hapa prapa. Eshte turp i madh te jesh shqiptar, kur shqiptare jane edhe plot qej me mjeker si cjapi, apo disa hije te zeza me kile te teperta qe kundermojne veze e prishur apo gjallese e ngordhur.

 

Myslimanet besimtare shqiptare jane bere fabrike qe prodhon terrorista islamike.

Myslimanet besimtare shqiptare vazhdojne te percjellin amanetet e pushtuesve islamo-osmane.

Myslimanet besimtare shqiptare jane turpi i Gjergj Kastriotit dhe i Kombit Shqiptar.

Myslimanet besimtare shqiptare po mbajne peng kombin.

Myslimanet besimtare shqiptare duhet te dore e zemerhiqen nga islami sepse jane shnderruar ne armiq te kombit shqiptar. Ishin fshehur me pare pas turqve e serbeve, por sot nuk ka vend per t’u fshehur, nuk ka vrime per t’u futur.

 

Nje nder shqiptaret qe eshte i mbushur me dashuri per kombin shqiptar eshte edhe Kastriot Myftaraj, i cili e shikon islamin si armik teper te rrezikshem te kombit tone.

Ai fton Politiken dhe Drejtesine shqiptare qe ta nxjerrin islamin Jashte Ligjit, por fatkeqesisht sot per sot nuk mund te behet sepse vete kryeministri i Shqiperise eshte anadollak i terbuar, i cili ne menyre teper shtazoro-islame e futi vendin e tij ne Konferencen Islamike, ne vend qe te punonte ‘’me mish e me shpirt’’ per ta afruar vendin e tij drejt botes te ciles i perket.

 

Sikur te kisha mundesi te gjitha xhamite do i shembja dhe ne teritorin shqiptar nuk do lejohej asnje besimtar, qofte edhe i ndershem, islamik.

Gjithcka qe do deshperonte pikellueshem ate (dhe trimat e tij) qe u pergjak per 25 vjet kunder pueshtuesit islam eshte ilegale, eshte njolle e zeze qe pikellon edhe yjet miliona kilometra larg, eshte Tradheti Kombetare.

Shqiptaret myslimane jane tradhtare te kombit te tyre dhe tradhetaret nuk do te gjejne qetesi asnjehere, deri ne castin e pendeses dhe rikthimit te dinjitetit te tyre dhe te kombit te tyre.

 

Dhuro gjak e shpeto disa jete

Hiq islam e shpeto nje komb!(Vota: 86 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora