E merkure, 04.10.2023, 08:06 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Terrorizmi dhe Turpi Islamik ne Trojet Tona

E diele, 23.05.2010, 08:03 PM


Terrorizmi dhe Turpi Islamik ne Trojet Tona

 

Nga Ilir Dardani

 

Shume drejtues shtetesh praktikojne politika te gabuara duke vene mbi gjithcka interesin personal, sic eshte rasti i Anetaresimit te Shqiperise shume-fetare ne Konferencen Islamike nga ish-komunisti me profesion doktor, Sali Berisha. Sic eshte vendi behet kuvendi – dhe menjehere hodhi Testen e Partise Komuniste dhe mori, ne menyre triumfale, Testen e Islamizmit, sepse ky njeri nuk kishte lindur per te jetuar pa testa! Edhe nese nuk do kisha ikur nga islami (gjithe krenari per veten, por me turp per te paret e mi) Shqiperine nuk do e doja ne ate konference, sepse pervec shume arsyeve te tjera, fqinji im do te ishte i Krishtere dhe jo Halldup i peshtire si une!

Ky njeri, me nje te kaluar Komuniste dhe me nje te tashme Islamike, ishte me fat sepse u gjend ne vendin e duhur ne kohen e duhur. Duke perdorur dhelperakesine e fituar me djersen e komunizmit, si dhe afrimitetin me bashkekomunistin e tij, Ramiz Aline, ai, si nje sorre e zeze e lyer me boje te bardhe, arriti te hyje ne mesin e AzemHajdareve e ArbenBroceve. Sot, pas 20 vitesh eshte ish-president dhe 2 here kryeminister dhe ende nuk e ka mesuar gjuhen letrare dhe as gegerishten, por vazhdon te flase dialektin personal te tij, me te cilin ta shpif.

 

Politikanet turq e kane mesuar permendesh tashme shprehjen ‘’Vendet tona kane Lidhje Historike, jemi vende Mike dhe Vellazerore’’, sic e kane mesuar edhe politikanet tane, po permendesh, te firmosin miratimin e idiotesive poshteruese! Idiotesite dhe Poshtersite i pranon vetem Idioti dhe i Poshtri.

Lufterat e shqiptareve, pastaj lufta e lavdishme e Gjergj Kastriotit per Clirim kunder Turqve islamo-osmane automatikisht hidhet poshte nga Sali Anadollak Berisha dhe nga kungujt e Dardanise, Sejdiu dhe Thaci. Por jo vetem nga keta. Kemi plot gjallesa te prishura ne gjeografine e te keshtuquajturit popull.

Kur permendet ‘’historia e miqesise se popullit shqiptar me ate turk’’ menjehere ringjallet Gjergj Kastrioti me Shqiptaret e Vertete te tij dhe na kujton se jemi nje komb i pamoral, komb qe shpeshhere ka gjetur ate qe ka kerkuar.

Jashteqitja e kombit shqiptar gjithnje ka dashur nje Babe Turk para Babait Natyral Shqiptar dhe ky shtazellek na ka ofruar baballare te tjere: serb, grek etj. dhe kemi paguar te gjithe si komb, kryesisht njerezit me te cmuar te ketij kombi.

Ne vazhdojme te paguajme nga pis-miletet Sali Sejdi Hashimi, te cilet luajne me Ndienjat e te Krishtereve dhe te mbare Shqiptareve te Vertete, por mbi te gjitha luajne me Shpirtin Shqiptar te Gjergj Kastriotit dhe te mbare Deshmoreve te Kombit qe rane ne luften kunder shemtires se qelbur mosntruoze aziatike.

Eshte i vetmi komb ne Bote qe pushtimin 500 vjecar e mohon duke na e quajtur Vellazeri!

Dhe, si dolen shqiptaret (ata qe mbeten gjalle) nga pushtimi kanceroz islamo-otoman? – Kombi me Injorant ne Ballkan e Europe, deshperueshem i prapambetur, tmerresisht per t’u dhimbsur e oqeanor per t’u qare.

Ne te gjitha shtetet e Ballkanit dhe Europes ka objekte te rendesishme, pasuri kulturore, por ne trojet shqiptare per 500 vjet jane ndertuar vetem kasolle ne te cilat banonin shqiptaret me bagetite e tyre, si dhe xhami nga vrasesit e allahut.

Nese nuk do isha shqiptar, shqiptaret per mua do te ishin kombi me padinjitet ne Bote. Dhe cfare se jam shqiptar? Duhet t’i bej tifozllek poshtersise qe nje komb ia servire vetvetes?!

 

Jane disa zhapike qe, pervecese me duan te vdekur, me kritikojne vazhdimisht se gjoja po luajkam me ndienjat e myslimaneve shqiptare. Shfrytezoj rastin ta them publikisht: Nuk me plas per ndienjat e asnjerit, sepse nese do kishit ndenja shqiptare dhe njerezore nuk do me kishit detyruar te shkruaj.

Kam 600 vjet qe pres te lind dhe te dal kunder jush per veten tuaj dhe per Kombin tim.

Injoranca dhe poshtersite e shqiptarit kane krijuar vetem armiq, por armiku kryesor, ai qe e shkaterroi shqiptarin dhe historine e tij eshte sot Shenjt dhe shqiptaret ngrene prapanicat lart (te goja e njeri tjetrit) ne nderim te tij.

Gjithcka qe them arsyetohet kur kemi te gjitha faktet qe Sulltani Murati, njeriun qe ne menyre mosntruoze e bete zot ne xhamine e turpit tuaj, ishte Komandanti i Ushtrise Pushtuese Islamike dhe ka Vrare Mijera Shqiptare ne vendin e tyre.

Kesaj cmendurie islamike duhet t’i vije fundi dhe fundi nuk i vjen duke heshtur, duke mbyllur syte perballe historise dhe vizionit shkaterrimtar te shqiptarit.

 

Sali Anadollaku e futi Shqiperine ne Azi dhe ndikoi direkt ne Turqizimin dhe  Talebanizmin e Shqiptarit, sidomos te atij mendjeshkurterit qe e perkrahe vazhdimisht.

Politikanet e Dardanise vazhdojne te Anal-izohen me turqit ‘’vellezer’’ dhe te mirepresin talebane.

 

Tentativat per sulme terroriste te shqiptareve myslimane jane shtuar. Ne Suedi myslimanet shqiptare sulmuan nje artist nga qe eshte njeri i lire dhe talentin e tij e perdore sipas deshires se tij krijuese. Gjithashtu i vune flaken shtepise se tij per ta djegur te gjalle, sepse kishte bere disa karikatura per nje arab, qe myslimanet e mbajne si profet.

Pas therjes se Cimes, myslimanet dhunuan edhe nje njeri qe njerezve qe kishin deshire per ta pasur u dhuronte nje Bibel.

Lajmet e zeza islamike vazhduan kur mesuam se ekzistojne grupe terroriste islamike te armatosura, gati per te vrare jo-myslimanet shqiptare e te huaj. Fatmiresisht nje grup u zbulua nga policia e Dardanise (jo nga politika!) ne bashkepunim me te huajt dhe shpetuan kushedi sa jete.

 

Fatkeqesisht te gjitha kombet prodhojne kriminele, por keta kriminele nuk pretendojne te jene bijte e zotit por vetem te djallit.

Edhe pse ne Shqiperi ka plot halldupo-islamike nuk ka vend per alarm me ze teper te larte.

Fatkeqesisht Dardania eshte mbushur me islamo-talebane dhe po hapin cdo dite gropa varresh, gati per t’i mbushur me shqiptare, ne emer te zotit apo profetit te tyre.

Kalohet krejt qetesisht problemi talebano-islamik, por ne realitet, pare me syrin shqiponje, ne Dardani eshte Gjendje e Jashtezakonshme.

Zgjidhje? – Bejeni islamin Pakice nese i perkisni grupit te gjakut te Gjergj Kastriotit e Ibrahim Rugoves.

Kemi sakrifikuar shume, dhe per ke? Islamin (e pabesueshme, zot!).

Mos lejoni qe Dardanine te na e marre Sulltani modern Bin Laden, sepse serbet, greket apo ruset nuk do lahen ne gjakun e tyre por vetem shqiptaret. Ata do ecin perpara, sic edhe po ecin perdite, kurse ju do ecni drejt prapambetjes dhe shkaterrimit tuaj.(Vota: 54 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora