E merkure, 04.10.2023, 08:56 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Shqiptaret kane lindur ne vetvete osmanin dhe sllavin

E diele, 03.10.2010, 07:59 PM


Kete duam ne: Kosova eshte Serbi!
Shqiptaret kane lindur ne vetvete osmanin dhe sllavin

 

Nga Ilir Dardani

 

Peja u mbush me serbe. Shqiptaret zienin nga inati. Zienin por jo aq sa zienin kur Prishtina u mbush me te krishtere shqiptare.

Kisha serbe ka luajtur nje rol ‘’te lavderueshem’’ ne politiken serbe duke qene krahu i djathte i Miloshevicit. Kisha serbe ka bekuar vrasjen e shqiptareve, por asnjehere nuk u sulmua sic u sulmuan shqiptaret me kishen e tyre ne Shqiperi (Dardani).

Po te shohim historine vejme re se gjaku osmano-islam eshte perzier, ka bere seks, eshte palluar me gjakun sllavo-serb. Kjo pornografi osmano-sllave ne trojet shqiptare ka regjisore dhe aktore vendasit, kukuvajkat shqiptare, qenjet me padinjitet ne Europe. Jane shqiptaret qe kane lindur ne vetvete osmanin dhe sllavin, prandaj jane bere qesharake te mjere ne syte e botes. Jane shqiptaret qe sulmojne krishterimin shqiptar, kryesisht katolicizmin sepse katolicizmi gjithnje eshte perpjekur t’i largoje nga orgjite e poshtera osmano-sllave.

Prifti serb hyn ne Dardani, sjell me vete mijera gjoja-besimtare, nje pjese e mire e tyre mund te jene bashkevrasesit e Arkanit, thote qe Kosova eshte Serbi dhe vetem duartrokitet nga shqiptaret.

Dhjetra apo qindra artikuj kunder na dolen si hithat pas inaugurimit te Katedrales Katolike Shqiptare. Dikush thoshte qe Jemi Myslimane, dikush tjeter Eshte Katedrale Politike e plot poshtersi te tilla.

Por askush nuk del kur behen inaugurime serbesh. Kur ne Dardani hyn Pa Faleminderit Presidenti i Serbise, i cili nuk e pranon shtetesine tone dhe Dardanine e njeh si pjese te Serbise.

Sikur Shqiperia mos te kishte shqiptare do ishim nje nder shtetet model te Europes.

 

***

 

Poshte Kisha Katolike Shqiptare!
Kohe me pare, pas nje ndeshje futbolli mes Kroacise dhe Turqise, boshnjaket (jo turqit!) u perleshen me kroatet.

Para pak kohesh, pas ndeshjes se basketbollit mes Serbise e Turqise, shqiptaret (jo turqit!) u perleshen me serbet.

Serbia ka bere ‘’kerdine’’ ne Kosove, por nuk ka te krahasuar me kerdine e turqve islamike. Rraca e dreqit, kalbezimi shqipo-mjamuno-islamik hidhet per te mbrojtur ate qe e ka vrare e perdhunuar per 500 vjet dhe sulmon ate qe e ka vrare e perdhunuar ‘’vetem’’ per 100 vjet.

Turqit e gjeten Ar-ian shqiptarin por e bene Mah-Mut. Serbet (per emrin ne vazhdim do perdor menyren ledhatuese!) Mut e gjeten e Mut e lane.

Hajvanizmi kosovar (jo Dardan! Cfare dardanesh jane keta?!) nuk distancohet nga te dyja shpatat ne zemren e tij, por e mbron njeren sepse nuk do zhvillim si te gjithe popujt e Europes. Hajvanet kosovare duan baben dhe uroj ta gjejne por ne menyre individuale dhe jo kolektive sepse ai popull pergjate historise ka derdhur shume gjak ne lufte kunder babes se vellezerve te tyre gjakprishur.

Urangutanget me te peshtire te botes islamike jane ata qe flasin boshnjakisht dhe…shqip.

 

***

 

Deputetet hollandeze ne Parlamentin Europian kerkuan qe Shqiperia te c’anetaresohet nga Konferenca Islamike.

Votat e hollandezeve kunder lirimit te vizave per shqiptaret (nese nuk largohen nga tryeza islam-ik-e) nuk cuan peshe, por shqiptaret nuk duhet te harrojne se nese Hollanda voton kunder Anetaresimit te Shqiperise ne BE do te mjaftoje qe Shqiperia te harroje anetaresimin. Vetem nje vote (shtet) kunder dhe kaq. Pastaj do anetaresohet para nesh Serbia dhe pas kesaj as ne enderra sdo e shohim Europen e Bashkuar.

Thene shkurt e shqip: Na cate trapin me islamin!

Qe jemi komb i pacipe e kemi treguar duke zevendesuar Atletin e Krishtit (Krishti per ata qe po i rjepnin lekuren thote: Fali o zot…!) Gjergj-Kastriot-Shqiptar-Europian-Krishterimin me Sulltan-Aziatik-Islam-Muhametin (Muhameti thote: Vriti te gjithe ata qe nuk veshin perce-mjekren time).

Pra, ky komb ka nje Hero te Jashtezakonshem dhe nuk ndikohet aspak nga vepra e tij.

Ky komb ka Humanisten numer nje te te gjitha kohrave, por nuk e ndjen dot miresine e saj.

Ky komb ka te Madhin e te Medhenjeve, Rugoven, por nuk e degjon dot dhe vazhdon e endet si pula pa koke.

Ky komb ka edhe shkrimtarin e Madh, i cili ka dale hapur kunder se keqes se shumices, por injoranti shqiptar nuk e lexon dot.

Sali Anadollak Berisha gaboi dhe e futi Shqiperine ne Azi, por ky zemerkazem, ky pervers islamik duhet ta largoje tani sa nuk eshte teper vone.

Shqiptaret nuk duhet te perdoren me si shami per te fshire qurrat, sic jane perdorur deri tani, prandaj duhet te ngrejne koken nga zoti dhe jo bythen!(Vota: 40 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora