E shtune, 10.06.2023, 05:40 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Hamza Edvin Kristaq Rame Toptani, ky gjarper komunisto-islamik

E diele, 27.02.2011, 09:00 PM


 

Kombet e tjera ecin sipas mesimeve te medhenjeve te tyre, ndersa shqiptaret sipas te vegjelve te kombeve te tjera! Deshperim i madh!
Hamza Edvin Kristaq Rame Toptani, ky gjarper komunisto-islamik

 

Nga Ilir Dardani

 

I biri i komunistit vampir Kristaq Rama, Edvini, ky i cmendur ka ne dore Tiranen dhe vepron sipas deshires se tij perverse per te fituar vota.

Kristaq Rama, i cili gjendet ne varr, te cilit djalli ja marrte edhe kockat per krimet qe ka bere, sidomos me kontributin madhor ne vrasjen e poetit Havzi Nela, duhej ta kishte te birin ne krye te turmes se eger te porta e kryeministrise dhe jo te perdorte ‘’mish-per-top-izmin’’. Nuk jane vrasesit gardistet, por pikerisht ky zemerkerme, i cili e dinte se do te kishte edhe te vdekur me 21 janar, te pakten qe me 20 janar!

Edhe pse shumica e shqiptareve nuk besojne se ka gisht Rama ne vrasjen e kater protestuesve, une thellesisht besoj se urdherin per te qelluar e ka dhene Edvini, sigurisht duke perdorur milionat qe i ka vjedhur  nga bashkia e Tiranes.

 

Ky gjak vrasesi komunist ne fund do na shfaqej kopje e Sali Anadollak Berishes, i cili e futi Sorrerine ne Konferencen e Zeze Islamike, e beri Shqiperine pjese te Diktaturave arabo-afrikane.

Ne fakt eshte dicka normale sepse Sali Anadollak Berisha ne kohen e komunizmit ishte komunist dhe shoqerohej me Enver Hoxhen dhe familjen e tij, prandaj nuk kishte si mos ta fuste Shqiperine ne kunder-imperializmin-amerikan te vetem ne ditet e sotme. Ne demokraci gjithkush mund ta quaje veten Demokrat, por kur vertet duheshin demokrate ne Shqiperi ti ishe i strukur ne preherin e Enver Hoxhes!

Por anadollaku sadopak e kuptoi gabimin trashanik dhe nuk e mori guximin ta qelbe Tiranen me xhami arabe ne qender te saj.

Kete po e ben i biri i pushkatuesit komunist, si ‘’fishek te fundit’’ per fronin e kryeministrit te Shqiperise se Turpit.

Ndertimi i xhamise perkrah Heroit Kombetar  Gjergj Kastrioti eshte skandal mbi skandale te shumta qe e kane perqeshur e perqurrur kombin tone.

Shqiptaret jane kombi i vetem ne bote qe shkelin mbi Fjalen e Fundit te heroit te tyre kombetar. Shqiptaret vazhdojne te jene te mundur nga turqit, shqiptaret vazhdojne te jene populli me i pacipe ne Europe. Sinqerisht dhe sigurisht: POPULLI ME I PACIPE NE EUROPE. Le te mendoni c’te doni per mua (une jam shqiptar por nuk kam asgje te perbashket me ju!), ju jeni POPULLI ME I PACIPE NE EUROPE. JU JENI TURPI I TURPIT TE TURPIT SUPERTURP TE EUROPES.

Ti qe shprehesh se ‘’je krenar qe je shqiptar’’ ku e merr ate guxim prej shpifesi e maskarai?! Ku e merr te drejten te perdoresh fjalen kastriotike Krenari?!

Ti popull i pacipe qe femijen tend e shemton me emra qe te bejne me vjell i ke fajet, sepse ti je ai qe i jep te drejten shkerdhates komuniste te poshteroje Heroin tone Kombetar. Juve jeni gjakprishur dhe nuk ju ben pershtypje, sepse ka qindra vjet qe e poshteroni, njekohesisht ngreni nje qiell bijte e bushtrave osmane, te cilin e shkerdhyen pergjithmone kombin tone.

Mos kini frike jo, sepse Gjergj Kastrioti fizikisht nuk ringjallet me dhe une nuk kam fuqi ta zevendesoj, por duke u bazuar nga historia do e gjeni ate qe kerkoni, sic e keni gjetur deri tani. Kerkoni te zezen tuaj, te cilen keni shekuj qe e kerkoni, sigurisht e keni gjetur dhe do e gjeni perseri.

Keni shekuj qe nga injoranca e madhesise se largesise Toke - Mars mallkoni krijesat e juaja, duke iu prishur gjakun me propaganden antishqiptare e proaziatike dhe pas akteve monstruoze keni dale me parullen ‘’feja e shqiptarit eshte shqiptaria’’, si dhe me ate teresisht antishqiptare ‘’toleranca fetare’’. Me islamin neper kembe kombi eshte poshteruar e copetuar dhe ju jeni mburrur me tolerancen ndaj shkaterrimit te vetvetes! Sepse keni toleruar te zezen tuaj jeni veshur ne zi historikisht, o popull i pa-ore, o popull i kalbur, o popull fantazme.

Nuk eshte Iliri urrejtja e juaj, o pacipesi totale, jeni ju qe urreni veten tuaj dhe krijoni armiq me miliarda tonelata.

Te gjitha ata qe kontribuojne ne poshterimin e Gjergj Kastriotit dhe te Kombit te Paster Shqiptar jane turq, serbe e greke, por ne asnje menyre shqiptare, qofshin edhe 99% e atyre qe na mbahen si shqiptare.

Plehre me gjak te huaj eshte edhe Edvin Kristaq Rama, gjithashtu edhe te gjithe ata qe duartrokasin hapjen e xhamise se ulerimave arabe prane Heroit Tone AntiIslamik, ne qendren e Republikes se Shqiperise, ne qender te Europes.

 

Te gjithe myslimanet e ndershem duhet ta kuptojne se te paret e tyre (per turpit e tyre dhe jo timin edhe te paret e mi) jane kthyer ne kete ideologji nga frika dhe interesi dhe sigurisht edhe nga gjaku qe qendroi ne temprature te larte dhe u prish!

Nuk eshte e lehte te pastrohet gjaku, por sigurisht qe eshte e mundur.

Pa harruar edhe faktin qesharako-shtazor ‘’per inat te serbit po behem me turk se turku’’!

 

Edhe pse radikalizmi islamik eshte shume me i perhapur ne Kosove dhe se Kosova rrezikon seriozisht te behet nje cerdhe e terrorizmit islamik, prape Dardania ka ndertuar nje Ketedrale Kristiano-Europo-Kastriotane me emrin Nene Tereza. Kete veper madheshtore e ideoi Njeriu i Madh i Kombit Shqiptar, Ibrahim Rugova. Presidenti i nje populli qe pasurine me te madhe kishte … ate… ke pra? – ke tjeter pervec islamin?! Zot, c’tmerr!, ringjalli Ilirine, shkundi pluhurin islamik qe e kishte mbuluar popullin e tij dhe ofroi Europen.

E pse e beri Rugova kete? Nga urrejtja per popullin e tij mysliman?! Jo o te mjere, ate e beri nga Dashuria per Popullin e tij, per Historine, Per Heroin Kombetar dhe sigurisht per te Ardhmen e Shqiptareve.

Njerezit e mire dhe te medhenje nuk kane fat. I paperseriteshmi President iku para kohe, por per popullin jetoi gjate dhe ia mundesoi te ardhmen e sigurte nese ecen sipas mesimeve profetike te tij, Sigurisht qe ‘’pyll pa korba islamike nuk ka’’, por te pakten njerezit e ditur dhe normale e kuptojne Madheshtine Rugoviane.

Per fatin e zi te shqiptareve te Shqiperise nuk doli nje prijes qe vlen as as shalli i Rugoves. Ne fakt shalli i tij ka vlere madhore dhe nuk duhet te bej krahasime te tilla, prandaj: per fatin e zi te shqiptareve te Shqiperise Sali Berisha, Fatos Nano, Bamir Topi dhe Edvin Kristaq Rama nuk vlejne as sa kepucet e Rugoves. Fatkeqesisht edhe nese i shtrydh keta te katert, se bashku me te gjithe politikanet e Shqiperise, nuk nxjerr as vleren e takes se kepuces se Rugoves.

Nese shqiptaret e Shqiperise ende nuk jane nje shtet terrorist islamik, ku pelcet bomba ‘’per shtat pale qejfe’’ ne qender te xhamise, apo ne autobuse e stadiume, kjo eshte merite e popullit, edhe pse prape mbetet i pacipe sepse vetem kafsha jeton vetem per te jetuar/ekzistence, por kuptohet qe nuk flasim per te ardhmen, e cila sigurisht qe do vajtoje nese shqiptaret do vazhdojne te jene te pushtuar nga islami.

 

Xhamia qe do ndertoje Edvin Kristaq Rama eshte lufte e hapur kunder Jetes se Mire, kunder te ardhmes se shqiptareve, por le t’i injorojme per nje cast keto, le te injorojme Heroin dhe Historine.

Cili shtet ne Europe lejon ulerima arabe ne qender te kryeqytetit te tij? Ne kohen qe edhe qytetaret e vendeve arabe ankohen per zhurmen idioteske te xhamive?!

Cili qytetar tiranas nuk shqetesohet nga kjo lehje = me 10 milione lehje qensh njeheresh?!

Edvin Kristaq Rama ka rruar miliona euro me lejet e ndertimit, por ka 2 vjet qe eshte ndalur sepse ka frike se do zbulohet. Ne fakt qeni i tipit Berisha leh dhe nuk te ha, prandaj edhe Edvini eshte i lire dhe jo duke u kalbur ne burg. Berishen e njohem mire pasi u dashurua me  Bolla-non, Fatos Nanon e Ilir Meten.

Rikthehet pas dy vjetesh dhe befas ky njeri i ‘’zotit’’ na shfaqet me nje xhami, ne kohen qe ne te gjitha mediat kryesore te botes islami na shfaqet si shume problematik, kunder interesave te mbare shoqerive boterore, ne kohen qe liderit e vendeve me te zhvilluara te botes na dalin me deklarata te tipit: Multikultura ka deshtuar!

 

P.S.: Lutje per qytetaret dhe intelektualet e Tiranes dhe Shqiperise:

Ne fund te fundit, une personalisht kurre nuk do jetoj ne Tirane dhe as ne qytet, me pelqen vetem natyra e vendlindjes time.

Mos e vrisni te ardhmen e femijeve tuaj duke lejuar ndertimin e xhamise se simbolit turperor e antizhvillim.

Ju keni mundesine historike per te kundershtuar poshterimin e Heroit Kombetar Gjergj Kastrioti.

Ju keni mundesine historike ta ndaloni shkaterrimin kombetar.

Ju keni mundesine historike per ndalimin e percarjes se shqiptareve.

Ju keni mundesine historike per te parandaluar pushtimin e Shqiperise nga ushtrite perendimore, ne kuadrin e luftes kunder terrorizmit islamik.(Vota: 36 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora