E shtune, 10.06.2023, 12:05 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Mesuesi i Partise Paul Tedeschini dhe Vrasesi Serb Flori Bruqi

E diele, 05.12.2010, 08:59 PM


Iliri i vockel, por krenar qe qendron ne mesin e Drites se Kombit Shqiptar

Mesuesi i Partise Paul Tedeschini dhe Vrasesi Serb Flori Bruqi

 

Nga Ilir Dardani

 

Mesuesi i Partise Paul Tedeschini

 

Paul Tedeschini nuk eshte 100% llum, por vetem 99%. 1% i hiqet sepse eshte antiislamik dhe e falenderoj per kete. Te jesh antiislamik per mua eshte dicka e drejte, eshte dashuri per kombin, por dashuria 1%-she nuk mjafton.

Nga fotoja duket se eshte ne fillim te pjeses se trete te jetes.

Di qe ka qene mesues ne kohen e komunizmit dhe si te gjithe mesuesit eshte detyruar t’u mesoje femijeve ‘’mesimet e partise dhe te xhaxhit enver’’. Nese Pauli do te kishte qene nje demokrat i flakte, sic kane qene shume te tjere te komunitetit katolik, do te kishte perfunduar si ata, ne burg ose ekzekutuar.

Nuk e fajesoj aspak per ‘’mungesen e demokratit’’ ne qenjen e tij, sepse atehere nuk do mbetej askush per te mos u fajesuar sadopak, nga ata qe frymuan ne ate kohe dhe nuk u internuan, denuan apo ekzekutuan, por e fajesoj per ‘’mungesen totale te njerezise’’ pas renjes se komunizmit.

Ka vite qe na shfaqet kunder Jugut dhe Kadarese, sepse sipas mendjes se tij te semure na paska faj Jugu nga qe enver hoxha na paska lindur atje, por harron se edhe ne Veri baba spiunonte te birin, i biri baben, vellau vellane, per te mos permendur te afermit dhe miqte e tjere. Mjafton te lexoni fragmente nga gjyqet komuniste, ku njerez fare te aferm, per hir te partise, na shfaqeshin deshmitare te ‘’krimit’’ te (pa)kryer nga kleriket katolike apo nga qytetaret e thjeshte.

Ne te gjithe librat e botuar nga ish te burgosurit, ne cdo burg te Shqiperise, mesojme se te burgosurit ishin nga te gjitha rrethet e Shqiperise, por per hir te realitetit duhet te themi se kleri katolik kishte peshen me te rende antikomuniste sepse ishte ura jone me Perendimin.

Kadare eshte nje nga vlerat europiane dhe boterore por fatkeqesia e tij eshte qe ka lindur ne nje vend si i yni, vend ne te cilin gjen shume shpellare qe nuk arrijne te analizojne asgje per kohen komuniste dhe as ate te sotmen.

Paul Tedeschini
Mesuesi i Partise Paul Tedeschini

Kadare eshte nga Gjirokastra (Jugu) dhe jo nga Shkodra (Veriu) por padyshim eshte shqiptari me i madh qe merr fryme sot, i cili ka me shume se dy dekada qe jep gjithcka per vendin e tij, si askush tjeter ne trojet tona.

Paul Tedeschini ka vite qe shkruan e publikon fleterrufe kunder Kadarese e Jugut. Eshte edhe nje nga firmetaret e peticioneve Kunder qe dergohen nga Jashteqitja e Kombit tone ne adrese te komisionit te ndarjes se cmimit Nobel.

Kjo specie nuk kurseu as te ndjerin, shkrimtarin per femije Bedri Dedja, te cilin na e akuzonte se ‘’ka helmuar femijet shqiptare me letersine e tij per Femije!’’ pa permendur asnje fakt konkret, kur, nese behet fjale per helmime, jane mesuesit ata te cilet te helmonin duke te shkulur veshet apo qelluar me pellembe nese kishin harruar ‘’shallin e pionierit te enverit’’.

Njeri i vogel eshte ai qe kerkon nga te tjeret ate qe nuk e ka bere apo ben vete: komunisti qe kritikon te tjeret nga qe s’kane qene demokrate, ose rasti tjeter, myslimanet qe ende jane myslimane dhe kritikojne te tjeret nga qe jane myslimane.

Xhelozia dhe urrejtja e cmendur e Tedeschinit dhe e kopese ne te cilen eshte aktiv nuk do te kete fund deri sa t’i largohen siperfaqes se tokes. Atehere zerat e shtriganeve do te shuhen dhe kombi yne do ece sipas Vizionit Madheshtor te Rugoves e Kadarese.

Kadare eshte dhe do te jete: Shenjti Intelektual i Permasave Boterore, Nderi i Kombit Shqiptar dhe shqiptaret qe kane lindur per te dashur do i jene mirenjohes, sic i jane edhe Gjergj Kastriotit.

 

Gezuar festen Pual!

 

Kaq per kete, por nese keni kohe dhe deshire mund te lexoni edhe kete:

 

Ilir Dardani: Laperit Paul Tedeschini 

 

 

A nuk ju duket si Shka? Ky eshte njeriu i UDB-se Flori Bruqi, i cili kercenonte, denonte e vriste shqiptaret dhe shpresat e tyre per liri. Gjithcka e bente, sic e pranon edhe vete, per shtetin e tij, Jugosllavine!

Vrasesi Serb Flori Bruqi

 

Tani i erdhi radha Flori Bruqit, i cili eshte mik interneti i Paul Tedeschinit. Bruqi per te sulmuar Zemren Shqiptare ka gjetur strehe ne Cerdhen Sulltano-Terroro-Islamiko-Came (kete e kishte bere me pare edhe Paul Tedeschini) si dhe ne fletushken e Paul Tedeschinit, ne te cilen dje kishte publikuar nje shkrim kunder disa intelektualeve dhe atedhetareve qe shkruajne ketu ne Zemra Shqiptare.

Dua t’i them qe ne fillim kesaj pjelle te felliqur se une jam une dhe asnje nga ata qe ke permendur deri tani. Ti shpifes i ndyre s’ke lene njeri pa pergojuar deri tani, derisa arrite edhe tek drejtori i Zemres Shqiptare, z. Gezim Marku, i cili mu lut qe ta injoroj se nuk ja vlen me humb kohe me kete pjelle serbe, por une mendoj se ja vlen sepse ka ende shqiptare qe nuk e njohin.

Gezim Marku eshte nje nder miqte e mi me te mire dhe ndjehem shume i nderuar dhe gjithmone do i jem mirenjohes, qofte edhe nese me duhet te zbatoj nenet me te egra te Kanunit! Gezim Marku pavaresisht presioneve, ofendimeve e kercenimeve talebaniste, e mbane gjalle fjalen e lire dhe i jep prioritet fjales kunder te keqes se kombit tone, sepse si une edhe Gezim Marku e do zhvillimin e kombit tone.

Gezim Marku i ka dhene nga koha e tij e lire dhjetra mijera ore dhe mijera Euro nga rroga e tij Zemres se Tij Shqiptare, te cilen e ka shnderruar ne faqen me popullore ne internet, duke prezantuar mijera autore te fushave te ndryshme deri tek qytetaret e thjeshte.

Shqiptaret jane shume me fat qe ekziston nje faqe e tille, nje faqe qe kalon permasat e cdo gazete e reviste ne boten e mediave shqiptare.

 

Tani te rikthehem tek njeriu i UDB-se Flori Bruqi. Flori Bruqi eshte ndryshe nga shqiptaret e tjere dhe te ben te dyshosh se ne venat e qelbeta te tij rrjedh gjak i prishur serb. Njeri ka thene se nena e tij ka pase mardhenie jashte-martesore me nje serb. Ne fillim mund te merret si thashethem por kur njihesh me kete gjallese arrin t’i largohesh thashethemit dhe t’i afrohesh se vertetes. Pra, duke e njohur kete specie edhe une mendoj se kjo eshte nje krijese serbe dhe e mbeshtes mendimin se babai i tij i vertete nuk e ka emrin Maxhun. Ky zagar interneti ka te gjitha tiparet e nje serbi. Edhe nga pamja e jashtme duket me shume si serb se shqiptar, ka ngjare nga babai dhe jo nga nena.

Por per te shmangur cdo dyshim qe kjo specie ka qene nje Ali Shukrije, mund te lexoni dokumentin origjinal (me poshte) ne te cilin shfaqet fytyra e vertete e tij.

Eshte e cuditeshme qe nje antikomunist kaq i madh (!) si Tedeschini te bashkepunoje me njerez te UDB-se, te cilet vrane, burgosen e terrorizuan shqiptare!?

Flori Bruqi eshte pjese e makinerise vrastare serbe. Flori Bruqi ka gjak shqiptaresh te pafajshem ne duart e tij por ashtu si te  gjithe vrasesit e tjere, bredh duke u fshehur pas atyre shqiptareve te medhenje qe i ka vrare ne kohen qe, sic e thote vete, punonte per Sigurimin Shteteror te Vendit te Tij, Jugosllavise.

Ka ardhur koha qe vrasesit si Flori Bruqi te denohen, por nese shteti i Kosoves nuk e ben, atehere ne shqiptaret jemi te detyruar t’i denojme moralisht keta gjakpires shqipfoles qe Shfrytezuan Jetet e Vellezerve (te pakten nga nena) te tyre per t’u ngritur ne detyra te pushtuesve vampire sllave.

I biri i serbit, Flori Bruqi ka sulmuar mijera shqiptare deri tani, ne mesin e tyre edhe Baki Ymerin, kete Rilindas te Cmuar te Kultures dhe Vetedijes Kombetare, Kadri Manin, i cili beri 6 dekada lufte kunder kucedres serbe dhe kucedrave shqipfolese si Flori Bruqi, Gezim Markun, i cili po i jep vitet me te bukura te jetes Ceshtjes Kombetare, Isa Mulajn, kritikun e ashper kunder keqqeverisjes dhe korrupsionit ne vendin e tij. Po permend vetem keta sepse jane te fresket.

Buca e shkive, njekohesisht edhe biri i tyre Flori Bruqi nuk mbushet me mend asnjehere. Krijesa kopile nuk ule koken e te pendohet per krimet qe ka bere, por pretendon te na dale patriot i madh duke menduar se ne jemi budallenj dhe lejojme qe historine te na e shkruajne qenje te tilla te poshtera. Jo o i biri i shkaut, ti kurre nuk do arrish aty ku pretendon. Ti gjithmone do te jesh ne listen e tradhetareve te kombit shqiptar. Duke mos qene vrases, une s’te vras dot, sic as nuk kam mundesi ligjore te te denoj, por kur te mesoj per vdekjen tende do te festoj, do pi shume birre, me shume se normalja sepse do urinoj me pasion ne varrin tend, mbi koken tende. Edhe nese jetes nuk i dihet dhe nese ik une para teje, nje nder fjalet e fundit do te jete ky mision, per te urinuar mbi ty.

(Mund ta thone se sa jo-njerezor qe jam?! Eshte me mire te vrasesh e terrorizosh shqiptare apo te pshurresh te koka e tij kesaj felliqesire serbe?!)

Miku i Paul ''antikomunistit'' eshte edhe islamik qe ofendon te tjeret qe largohen nga murtaja islam. Kur vdiq Tito, lindi miloshevicizmi, kur vdiq edhe monstra e fundit ''u kthye nga shtepia e nenes'' dhe filloi te merret me veprat e Enver Hoxhes, ti cilin na e quan ''strateg te madh shqiptar'', strategjedia e te cilit ishte dhuna shteterore, mbyllja ne kafaz, vrasja e lirise se individit, mjerimi ekonomik dhe gjithcka negative qe djalli e ka dhuruar per njeriun e keq.

Ti Paul Qyqja nuk kishe nevoje te mbaje anen e kelysheve islamike, titiste, milosheviciste e enveriste si Flori Bruqi, por ti e ke humbur njerezine dhe nuk e meriton as emrin njeri. Je shtaze qe per fatkeqesine dhe turpin tone ekziston.

 

Lexoje mikun tend o anadollak anti-krisht:

____________

''20.10.2007

Pershendetje,

Blogu yne virtual pa censurë, kompilojë disa te dhëna që na i derguat lidhur me jetën dhe veprën e strategut të madh shqiptar, të ndjerit Enver Hoxha. Ato pak të dhëna biografike sot mund t'i gjeni në webin Floart-Press (www.bruqi.com)

Faleminderit per bashkëpunim.

Me respekt,

Mr.sci.Flori Bruqi, moderator

____________

23.10.2007

Pershendetje nga Kosova,

Ne webin www.bruqi.com kemi botuar 3 shkrime per Kosoven - Shqiperine te strategut tone te madh Enver Hoxha.

Me respekt,

Mr.sci.Flori Bruqi,moderator

Ne Prishtine,23.10.2007

________

''STOP heshtjes!

Të hapet arkivi dhe të bëhet publik për të gjitha shtresat e popullsisë!

Faqja e hapur e internetit (E-mail:enver-hoxha.net (info@enver-hoxha.net) dhe Floart-Press (www.bruqi.com) do të bëhet një katalizator në ndriqimin, ruajtjen dhe kultivimin e veprës së Enver Hoxhës.

Përmes kësaj faqe do të përpiqemi që përmes mediave elektronike t’ua mundësojmë të gjitha shtresave të gjera të popullsisë të njihen më për së afërmi me veprat e shkruara të Enver Hoxhës (tani tabu temë në trojet shqiptare).

Pra, do fillojmë të botojmë përmes internetit të gjitha veprat dhe librat e Tij.

Lexuesit le të vlerësojnë e të gjykojnë vetë për to. Ne do i japim pa ndonjë censurë.

Do të përpiqemi të sjellim edhe dokumentacion autentik origjinal, pa i komentuar ato.

Kjo faqe do ketë edhe një rubrikë për krijuesit e rinj të prozës e të poezisë, të cilët do provojnë pendën e tyre pikërisht në faqen kushtuar Enver Hoxhës.

Në këtë rrugë kemi nevojë edhe për ndihmën tuaj, lexues të nderuar. Prandaj na shkruani. Pranojmë çdo lloj kritike dhe sugjerimet tuaja të çmuara.

Redaksia Floart-Press(www.bruqi.com)

E-mail: flori.m.bruqi@hotmail.com

E-mail:enver-hoxha.net (info@enver-hoxha.net ) ''

 

Vazhdo e leh se te duash se une kaq kisha per te thene per nje vrases te shqiptareve, per nje maskara ordiner si ti Flori babe-serb Bruqi.

Per me shume mund te lexoni duke klikuar me poshte ne titujt e shkrimeve qe jane publikuar ketu ne Zemra Shqiptare (imagjinoni sa te tjere do kete ne faqet e tjera!) te cilat tregojne se kush eshte buca serbe, por mos harroni te shkoni edhe ne fund te artikullit ku do te gjeni faktet qe vertetojne ato qe them une dhe te tjeret:

 

Ilir Dardani: Nje Flori Buce qe s’vlen as sa nje zagar!

 

Kadri Mani: Më shumë vlen një kokë dashi sesa një kokë UDBASHI!!

 

Flori Bruqi: Une ta hjeki kryt si te maces (!!!)

 

Kadri Mani: Nuk mund ta zbatojmë porosinë e Llapaqenit Flori Bruqi!

 

Kadri Mani: Letër e hapur Familjes Bruqi në Isniq

 

Letër publike nga Prof. Besnik Kastrati

 

Kadri Mani: Zotni Flori Bruqi, le të jetë ky provokimi i fundit që paraqitesh si ngucakeq

 

Gëzim Marku: Koment mbi hipotezat pa bazë të Flori Bruqit!

Besnik Kastrati: Asgjë përpos të së vërtetës

Rrahim Sadiku: PORTERETI AMORAL I FLLoro Bruqo VIQ - DERRIQ

Rrahim Sadiku: Një flori që s’vlen as sa një pesëcentësh

Besnik Kastrati: Kosova dhe shqiptarët e saj

Bahtir Hamza: ''Guxim Shqiptar'', metodë ''Copy/Paste''!

Bahtir Hamza: Akti demostrues i poezisë

Kadri Mani: Vampirët e lugetërit enveristë në aksion

Bahtir Hamza: Deshmit dhe faktet e UDB-ashit kriminel Flori Dushan (Maxhun) Bruqi

Ja kush eshte monstra serbe:

 (Vota: 127 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora