E merkure, 04.10.2023, 08:23 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Nanen e nanes bre atij qe flet ne emrin tim e turkun ma quan vella!

E shtune, 06.11.2010, 08:58 PM


Nanen e nanes bre atij qe flet ne emrin tim e turkun ma quan vella!

 

Nga Ilir Dardani

 

O Hashim Thaci, baba i Erdoganit te ka fjet me nanen a?! Nanen e nanes bre kesaj…pune!!!

 

Serbe, dergoni ca breke humanitare per popullin e Kosoves nese keni deshire te jeni vellezerit e tyre. Ne kete menyre do perfitoni, ne menyre vellazerore, ato qe i kane mbrojtur me gjak shqiptaret. Se bashku me vellezerit e tjere nga Turqia do te privatizoni gjithcka, qe nga kotecat e pulave deri tek koteci i parlamentit, apo keteci i gjelave prapanice-shitur, koteci i hajduteve e tradhetareve te bashkeshorteve e kombit. Mos e humbisni kete mundesi sepse ky popull Sulltanin e Miloshevicin i shpalle Hero Kombetare, njekohesisht Gjergj Kastriotin e Adem Jasharin i quan ‘’armiqe te vellazerimit’’. Nanen e nanes bre kesaj… injorance poshteruese.

 

Hashim Thaci, ky fallsifikator gjaku e fotosh (ne nje nga fotot e Adem Jasharit thone se ka shtuar edhe veten!) eshte nje injorant i pacipe qe poshtersisht ka mbajtur fronin e Kryeministrit te Dardanise.

Erdogani ishte ai qe shfaqej kunder Shtetit te Ri, Kosoves, sepse sipas tij na prishej paqja ne Ballkan, ose me qarte: na prishej Pushtimi serb mbi shqiptaret. Fytyra te tilla aspak te hijeshme, pervec prishjes te natyres se bukur njerezore, jane shemtire e patolerueshme e politikes dhelperake antishqiptare.

Turqit ka kohe qe kerkojne rishikimin e Historise se Shqiperise, fundosjen e datave e ngjarjeve historike te kombit tone.

Ka kohe qe kerkojne qe pushtimin islamo-osman ta nderojme si Shpetimtarin Tone!

Ka kohe qe Turqia mundohet te riktheje perandorine islamo-osmane, duke dehur dy kombet me te humbura te Europes, Shqiperine dhe Bosnjen.

 

Dardania eshte e re (edhe pse eshte mjera vjecare!) dhe ka nevoje per mbeshtetje. Ndihma e sinqerte, pa kurveri, eshte e mirepritur nga te gjithe, por kurre si vellezer sepse ne kete menyre vetquhemi bije kurvash. Vetem biri i kurves mund te jete vellai i nje turku, italiani, gjermani, greku e serbi, por jo biri i nenes se ndershme shqiptare.

 

Nuk je vetem ti Hashim me babe turk gjithsesi, sepse kemi edhe ate gomarin tjeter te Shqiperise, Sali Berishen, i cili,  si ti, ka vella Erdoganin. Nga gomarlliqet e juaja dukeni qe jeni vellezerit e turkut.

Ju plehrat e politikes nuk flisni vetem ne emrin tuaj personal, por fusni ne orgji kopileske edhe kombin tuaj.

Nanen e nanes bre atij qe flet ne emrin tim e turkun ma quan vella.

Por nuk jeni vetem ju funderrimat islamike qe keni vellezer ata qe ne menyra te ndryshme duan ta zhvasin kombin tone. Eshte edhe Edvin Kristaq Rama, i cili jep celesa nderi per kengetarin anti-human e pro-gjenocid-serb. Celesin e nenes edhe ketij bre!

Nanen e nanes bre edhe te gjithe politikes se Shqiperise duke filluar tek Presidenti  e Kryeministri qe nuk i dalin zot vendit ne pjesen Jugore te tij. Edhe atje eshte perzier gjaku shqiptar me ate grek. Edhe aty ka nena shqiptare qe jane palluar nga greket dhe kemi si rezultat vellazerine antimorale.

 

Nese do e kisha fuqine e Gjergj Kastriotit vellane e nenes do t’ua beja, ju dhe te gjithe kelysheve te tjere te turqve, grekeve e serbeve.

Shkerdhatacioni shqipfoles nuk ka fund. Duhet nje dore e forte qe shqiptari te ktheje dinjitetin e tij te humbur, te kurveruar.

 

Per hir te paqes dhe interesave te perbashketa mes kombeve te planetit Toke bashkepunimet nuk shmangen dot, por te kalosh deri aty sa ta quash veten Krijese Kopile, te pranosh publikisht se je bir i nje turku, eshte shume. Eshte turp edhe per kombin shqiptar qe udhehiqet nga kopila qe lane turqit rrugeve te Dardano-Shqiperise.

 

Erdogani vizitoi ‘’varret e shenjta’’ te pushtuesve islamo-osmane, te cilet u vrane nga shqiptaret ne luften per mbrojten e vendit te tyre. Ai mire beri, kur edhe kombi yne e ploteson 100% pyetesorin e idiotesise, kur kemi plot fakte qe disa shqiptare mahmutane u bashkuan me pushtuesin ne lufte kunder kombeve te tjera, por keta nuk ishin shqiptare te vertete. Megjithate dua te citoj dicka nga nje komentues me emrin Petrit Toska, i cili thote: ‘’98% e shqiptareve jane te asimiluar, kurse 2% jane shqiptare Nacionaliste’’.

Ne pamje te pare duket egzagjerim, por kur shikon se sa pak shqiptare kane mbetur ne vendin e tyre nuk ke se si mos ta marresh seriozisht. Per perqindjen e madhe nuk ka nevoje per koment, por duhet theksuar se as perqindja e vogel nuk te gezon, ku mund te beje pjese Toska e une, sepse nuk eshte koha e Nacionalizmit. Ne kete kohe nuk duhet te ekzistonin shqetesimet e natyrave ordinere, por kur ekzistojne keto shqetesime duhet te dalim me konkluzionin se kombi shqiptar vdiq me KryeTrimin Gjergj Kastrioti.(Vota: 53 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora