E premte, 19.07.2024, 04:44 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Bastardi Islamiko-Komunist, Sali Anadollak Berisha

E shtune, 09.04.2011, 07:59 PM


Bastardi Islamiko-Komunist, Sali Anadollak Berisha

 

Vetem Bastardet Islamike me pasaporta shqiptare mohojne Pushtimin Islamo-Osman ne trojet shqiptare!

 

Nga Ilir Dardani

 

Njeriu me nenshtetesi shqiptare dhe kryeminister i Shqiperise, Sali Berisha sapo ka thene: ‘’popullin shqiptar dhe popullin turk i lidhin mijra fije gjate historise se tyre… keto dy kombe kane qeverisur nje nga perandorite me te medha te njerezimit’’!

I nderuar zoti kryeminister i Shqiperise,

ti Je nje Bastard Islamik, te paret e tu kane pasur gjak te felliqur shkretetirash. Toka shqiptare nuk te filtroi dot as ty, sic nuk ka filtruar as Bastardin tjeter nga Kosova, Hashim Thacin. Nuk kane faj nganjehere disa funderrima nga Jugu i Shqiperise qe perdorin shprehjen ‘’malok’’. Ne malokine e Sali Anadollakut kam lindur edhe une, por me Gomar se ky nuk eshte pare ne ate krahine.

E si mund te zhvillohen shtetet tona kur udhehiqemi nga (as-me-pak as-me-shume) dy Bastarde Islamo-Osmane!?

Ndoshta e teprova me kete ‘’bastard’’?! Me falni … shkelqe(n)si!

Te dashur Kopile - qe lane turqit  rrugeve te Arberise,

Ju keni ngrene buken e Shqiperise dhe shqiptaret nuk e meritojne bukeshkale-itetin, o Bastarde! Me falni! O Kopile!

Sepse Shqiperia, pas shporrjes se perandorise islamike nga Trimat e Ballkanit, ishte nje vend i mbushur me Bastarde Islamike, u Copetua si asnje komb tjeter ne Europe.

Kete Copetim e Legalizojne ne kohe moderne Bastardet Islamike, Sali Berisha e Hashim Thaci.

Pra, sipas Kopileve Islamike Saliu e Hashimi, Europa ka ndare ne copa Perandorine Islamo-Osmane dhe jo Shqiperine.

Sipas Bastardeve ne paskemi qene Pushtuesit e Ballkanit dhe e paskemi merituar cdo plumb qe na ka pershkuar zemren!

Cdo pushtues meriton plumb, cdo pushtues eshte vrases, dhunes i lirise, shfrytezues deri ne asgjesim.

Sigurisht qe Bastardet Islamike shikojne nga kendveshtrimi i tyre kopilesk, sepse nuk kane munguar bashkepunetoret e turqve, duke filluar me hoxhallaret deri tek fshataret e Tropojes dhe Drenices, konkretisht paraardhesit gjakprishur te Sali Berishes e Hashim Thacit.

Shpallja e Pavaresise se Shqiperise, sipas Bastardeve Islamike na qenka nje dite e tmerrshme - renja e perandorise sone! Ptu! Thiu ju…!

Ju Bastardet Islamike nuk keni te drejte te perkujtoni Pavaresine e Shqiptareve.

Ju Bastardet Islamike e quani ‘’loje mitike’’ luften mbrojtese 25 vjecare te Gjergj Kastriotit.

Ti Bastardi Islamik Sali Anadollak Berisha luan me gjakun e derdhur shqiptar, i cili krijoi lumenj ne mbrojtje te lirise, kunder Bastardeve Islamike nga Anadolli.

Ti laun me nje komb te cilit nuk i perket por qe i hane buken. Fatkeqesisht nuk eshte gjalle Avni Rustemi!

Sali Anadollak Berisha eshte i rrezikshem dhe sigurisht qe nese mundet Te Vret. Enver Hoxha ka vrare mbi 5 000 shqiptare te pafajshem per 50 vjet, ndersa Sali Berisha per vetem 20 vjet ka vrare mbi 3 000. Me 21 janar 2011 vrau edhe 4 te tjere. Me 21 janar 2012 viktime e radhes mund te jem une ose ti!

Pra na del me gjakpires ky ‘’demokrati’’ se ai komunisti. Sigurisht qe edhe Hashim Osman Thaci i ka lare shume here duart me gjak te pafajshem shqiptari, por mire ka bere sepse eshte kombi me numer rekord Bastardesh e Injorantesh. Sa vrasje politiko-enveriste ka pasur Kosova pas clirimit?! Edhe Ramush Haradinaj nuk eshte ‘’burre fort i mire’’, por meqe shqiptaret e Kosoves jane ne rregull me te edhe une jam, edhe pse ai se bashku me Hashimin meritojne denimin maksimal!

 

Sali Berisha ne shoqerine e djalit te Enver Hoxhes
Sali Berisha ne shoqerine e djalit te Enver Hoxhes
Ka kohe qe eshte folur per nje deshmi, ku Komunisti Sali Berisha kerkonte varjen e ‘’nje armiku te partise’’, por nuk e kam besuar sepse mendoja se krijesa e cmendur Edvin Kristaq Rama paguante njerez per te shpifur. Megjithate sot eshte gjithcka e qarte: ky Bastardi Islamik i sotem eshte edhe Bastard Komunist i djeshem, i cili ishte pjese e makinerise vrastare komuniste.

Bastardi Komunist me teste partie qe kerkonte Varjen e nje jo-komunisti, shoqerohej me Enver Hoxhen dhe te afermit e tij, por kur Azemi Hajdari dhe Arben Broci se bashku me mijera studente ndryshuan sistemin, u gjend aty sepse komunistet pervec profileve ujk-ore prezantonin edhe profilin e Dhelperes.

 

Nuk eshte krejt normale te quash Bastard ose Kopil Kryeministrin e vendit tend, apo te vendit tjeter qe edhe ai eshte i yti. Bastardet Islamike, Kryeministrat e shteteve shqiptare jane votuar nga gjysma e popullsise dhe per kete duhet pak respekt, por kur kemi te bejme me Tradheti dhe Turp Kombetar Bastardit Islamik i duhet treguar se eshte i tille, pra Bastard Islamik. Megjithate nuk eshte ndonje tmerr sepse mijera shqiptare, apo edhe qindra mijera krenohen se jane Krijesa Bastarde Osmane.

 

Eshte thene shume here por gjithmone duhet te thuhet, deri ne kohen qe ky popull i trashe (kuptohet nje perqindje jo e vogel e tij) te reflektoje: Pushtimi Islamiko-Osman eshte Tragjedia me e Madhe e Historise se Kombit Shqiptar. Rezultatet tmerruese i kane perjetuar paraardhesit tane per 500 vjet, vellezerit tane jane vrare, motrat tona jane hedhur shkembinjeve per te ruajtur dinjitetin e tyre,  por historia e fresket na tregon se pasi u shemb perandoria e djallit shqiptaret nuk kishin asgje tjeter pervec disa WC-ve per te dhj***, por edhe ato ishin kot se shqiptaret ishin te derrmuar ekonomikisht saqe mungonte dhe buka-thate. Sigurisht qe shqiptaret myslimane kishin edhe shtepite e te lehurave arabisht, lehura te cilat nuk i kuptonin as vete, jo me t’i kuptonte zoti i te gjitheve!

Shqiperia e 1912 ishte vendi me injorancen dhe varferine me te madhe ne rajon, ne Europe dhe ishte nje nder kryeinjorancat e botes.

Vendet e tjera te pushtuara nga perandoria e shpates islamike kishin shkolla, art, kulture, por mbi te gjitha ishin popuj qe edhe pse te pushtuar i sherbenin vetvetes.

Sigurisht qe Bastarde Islamike Shqipfoles kishte plot, te cilet udhehoqen ekspeditat monstruoze kunder popujve te pafajshem, por keta krimba islamike nuk me perfaqesonin mua, as ty, as Kombin Shqiptar.

Bastardet Islamike krenohen me disa kryeministra shqipfoles qe i sherbyen perandorise se djallit, por keto krijesa kurvash osmane refuzojne te na tregojne se cfare fitoi Kombi Shqiptar nga kjo Bastardi!

Sigurisht, nuk ka asgje per te treguar sepse Shqiperine e Kasolleve dhe Injorances e kemi ne foto, ne pikture, ne letersi, ne histori, ne sy dhe ne mendje.

Per fatkeqesine tone Bastarde Islamike kemi pasur, kemi dhe do kemi.

Per fatkeqesine tone Bastardet Islamike ishin, jane dhe do te jene edhe ne krye te qeverive, por le ta largojme njerin me vote demokratike duke mos e votuar me kurre.

Krijesa e cmendur Edvin Kristaq Rama eshte bir i nje vrasesi, por nuk eshte vrases si Sali Berisha.

Krijesa e cmendur Edvin Kristaq Rama eshte bir i nje komunisti, por nuk eshte komunist si Sali Berisha.

Partia Demokratike, nese nuk eshte Parti Bastardesh Islamike, duhet ta largoje Anadollakun sepse per aq kohe sa te jete ky Bastard Islamik ne krye nuk do te fitoje, biles nuk do te mundet as t’i vjedhe votat.

Partia Socialiste, te cilen e urrej me gjithe rrenje, do te ishte force me serioze me Ben Blushin ne krye, sepse ky psikoja eshte thjeshte mbi Anadollakun por asgje me shume.

 

Bastardit Islamik Sali Berisha i them: Meqe Gjergj Kastrioti dhe Avni Rustemi nuk jane gjalle, ti jeto!(Vota: 51 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora