E shtune, 10.06.2023, 06:00 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Zanafilla e vetvrasjes islamike te kombit shqiptar

E shtune, 19.03.2011, 08:59 PM


Terroristi Islamik Dritan Duka
Zanafilla e vetvrasjes islamike te kombit shqiptar

 

Nga Ilir Dardani

 

Shqiptaret po na shfaqen cdo dite e me shume te cuditshem. Abuzues te frikshem te lirise. Pushtime, probleme te medha ekonomike e sociale, skllaverim i tejskajshem qe pas largimit nga kjo bote te Europianit te Madh Gjergj Kastrioti.

Qielli i mbushur me korba e toka shqiptare e mbushur me gjak.

Nese ka komb qe duhet te mesoje nga historia eshte kombi yne, por per fatkeqesine dhe turpin tone kemi ngelur ne klasen e njerezise.

Eksperienca e gjate me te keqen duhej te behej mesim i jashtezakonshem per te ardhmen.

E ardhmja eshte sot dhe pikerisht sot eshte zanafilla e vetvrasjes islamike te kombit shqiptar. Sot ne kohen kur shqiptari duhet te punoje shume per t’u rikthyer ne identitetin e tij, sot ne kohen qe shqiptari duhet ta doje femijen e tij dhe te mendoje seriozisht per te ardhmen e brezave qe do vine pas nesh.

 

Prishtine - Shkup - Tirane

 

Sirena e fondamentalizmit islamik ka kohe qe bie trishtueshem neper trojet shqiptare. Mbushja masive e Dardanise se Rugoves me xhami teresisht arabe, te financuara nga Luftetaret e Allahut, eshte nje realitet i dhimbshem ne qender te Europes. Propaganda islamike ka pushtuar disa televizione dhe gazeta ne Dardani. Vogelsirat turke dhe boshnjake ne Dardani kane gjetur shesh dhe bejne pershesh dhe kjo eshte e pafalshme per shqiptaret.

Shumica e shqiptareve ne Maqedoni nuk ndjehet shqiptare sepse eshte prangosur nga identiteti islamik. Buzeqeshja engjellore e shqiptareve te Maqedonise kur vjen ndonje turk apo arab eshte prezantimi ideal i shqiptarit te veteperdhunuar. Kenget per KryeTerroristin Islamik Bin Laden burojne nga Shkupi e Tetova, nga lagjet me te varfera te qyteteve, sigurisht qe ne keto lagje jetojne vetem shqiptaret, sepse vetem shqiptaret e urrejne veten dhe derdhin djerse per ta pare veten sa me keq. Sigurisht qe komuniteti qe lufton kunder zhvillimit do te shtypet sepse njerezit normale e urrejne prapambetjen.

Ne Shqiperi nuk kemi shume ekstremizem islamik, por sigurisht qe edhe Shqiperia eshte nje shtet me nje kryeqytet te ndertuar ne themelet e nje WC-je turke. Fare prane Gjergj Kastriotit kemi xhamine e pushtuesit, te cilen e quajme ‘’pasuri kulturore’’, prandaj edhe populli yne ka kulture te madhe! Shqiptaret e Shqiperise shfrytezojne rastin, kur Kastrioti nuk eshte me dhe nuk rrezikohen nga ai. Nese do ishte sigurisht qe nuk do e falte poshterimin e kombit te tij. Pervec ‘’kultures se madhe’’, Shqiperia ka dhene kontributin e saj, edhe pse modest, ne ndihme te terrorizmit islamik. Ka strehuar terroriste, ka derguar shqiptare per studime ne vendet kryesore te radikalizmit islamik, ka dhene vajza per meshkuj ekstremiste islamike, ka dhene nenshtetesi per dhjetra apo qindra aziatike, te cilet kurdohere do te jene te gatshem te sakrifikohen per allahun.

 

Islami ne internet

 

Shqiptaret e kane marre seriozisht internetin, por me seriozisht e kane marre islamiket shqipfoles, te cilet s’kane lene vend pa e futur islamin. Pervec arritjeve te tjera, interneti eshte magjia e njohjes se injorances shqiptare. Kemi me qindra apo mijera faqe islamike te krijuara nga shqiptare te shitur ose injorante. Kuptohet qe rastet e injorances falen me lehte, sidomos kur merr parasysh faktin qe shqiptari ndikohet lehte nga prindi. Kemi edhe shqiptare myslimane qe e urrejne islamin, por per hir te injorances nuk e heqin as nje germe nga emri apo mbiemri dhe vazhdojne traditen e kultures arabo-islamike, sigurisht duke e urryer islamin! Kot nuk jane te cuditshem shqiptaret! Pervec faqeve personale, shqiptaret e shitur ose injorante jane perhapur si Devete ne Shkretetire neper faqet sociale te internetit. Pervec shkarravinave ne shqip dhe arabisht, shqiptaret e shitur ose injorante kane ngarkuar edhe mijera video terroristesh e hoxhallaresh. Kane publikuar kenge kunder Amerikes per Bin Ladenin. Qindra hoxhallare nga Kosova dhe Maqedonia na shfaqen ne video dhe japin leksione islamike, se si duhet te jesh i pacipe, shpirtshitur, skllav i zotrave te rreme, armik i vellait dhe mikut tend. Hoxhallaret na mesojne se si dhe pse duhet te urrehet Gjergj Kastrioti e Nene Tereza. Shqiptaret e shitur ose injorante kane filluar te na bejne edhe te neveritshmet ‘’dasma islame’’, nga te cilet ndjen neveri dhe Qeni belg. Po po! Eshte e vertete! Qeni i te dashures belge u tremb dhe u largua sapo pa mjekra islamike ne ekran!

 

Arabizimi i shqiptareve

 

Shqiptaret, nga mungesa e diktatures dhe pushtimit kane filluar te rikthehen nga kane ardhur, ne mesjeten e leckave dhe frikes tmerruese ndaj zotit. Mijera femra ne te gjitha trojet shqiptare jane mbuluar me lecka te peshtira te Epokes se Gurit, nje pjese e mire e te cilave mund t’i perkase vetem botes se injorances. Por pertej injorances shume vajza paguhen nga muhaxhedinet, ose detyrohen nga prinderit e tyre, duke rene edhe pre e dhunes. Kemi mijera prinder qe imponojne ‘’edukate islame’’ dhe ‘’vellazeri islame’’ per femijet e tyre. Kjo eshte e pafalshme jo vetem per keta prinder degjenerim-mbuluar, por edhe per mbare shqiptaret qe flene neper themelet e varrit te ri per kombin shqiptar.

 

Terroristet islamike shqiptare

 

2007 - Shqiptaret, te cileve shpirtin ua ka ngrene islami, pergatiten te sulmojne Clirimtaret e Kosoves.

Vellezerit Duka nga Dibra e Madhe, per komplot ndaj bazes ushtarake Fort Dix, New Jersey, jane denuar me burgim te perjetshem. Dritan, Shain dhe Elvir Duka do te vdesin ne burg. Ky denim tregon se si dhe pse Amerikanet jane krenare qe jane te tille, Amerikane ne Krye te Botes. Nese gjykatat ‘’shpirtmira’’ europiane tolerojne terroristet, djajt qe vrasin te pafajshem, amerikanet jane me viktimat. Kjo eshte drejtesia.

 

2008 - Shqiptari nga Puka e Shqiperise, Krenar Lusha u denua me 7 vite burg nga drejtesia britanike sepse ishte perfshire ne Terrorizem Islamik. Ky mysliman shqiptar kishte studiuar me pare ne Katar, vend ne te cilin kishte perqafuar luften e ''shenjte'' islamike.

 

2009 - Hysen Sherifi nga Gjilani i Kosoves me banim ne Amerike ishte pjese e nje grupi terrorist islamik, por fatmiresisht u arrestua ne kohen e duhur, prane hapit final. Hyseni se bashku me islamiket e tjere nga vende te ndryshme te botes islamike planafikonte te sulmonte Izraelin, por edhe te kryente akte terroriste ne Kosove.

 

2010 - Shqiptaret nga Kosova, vellezerit Mentor dhe Mensur Alia, kane sulmuar dhe djegur shtepine e artistit suedez Lars Vilks, por fatmiresisht Vilks nuk eshte ndodhur ne shtepi. Vellezerit islamike nga Kosova, sulmi i te cileve ishte hakmarres ndaj karikaturave te Muhametit, jane denuar respektivisht 2 dhe 3 vite heqje lirie. Denim teper i turpshem nga drejtesia pothuaj mediokre suedeze. Une shqiptari do i kisha denuar aq sa vetem pleqerine do kishin shijuar ne liri dhe ate ne Kosove.

 

2011 - Arid Uka nga Mitrovica e Kosoves eshte shqiptari islamik me i suksesshem deri tani. Monstra islamike arrriti te vrase dy ushtare amerikane ne Gjermani dhe te plagose dy te tjere. Ky lajm i tmerrshem pushtoi te gjitha mediat e botes dhe pervec dhimbjes per viktimat eshte nje njolle teper e zeze edhe per kombin shqiptar.

 

Kemi edhe raste te tjera, por qe nuk me vine ne mendje per momentin, por nuk duhet harruar as terroristi islamik Artan Kristo nga Shqiperia, i cili eshte denuar per nxitje te terrorizmit islamik, perkrahje te fuqishme per Xhihadin Islamik.

 

Disa shqiptare nga Shqiperia ‘’mburren’’ per minimizmin e islamit ne Shqiperi, por sic duket edhe Shqiperia nuk eshte larg Kosoves. Por rreziku me i madh vjen nga Maqedonia, aty eshte qendra e terrorizmit islamik shqipfoles. Te pakten gjysma e shqiptareve atje jane njerez te humbur qe nuk dine asgje tjeter pervec islamit.

 

Jo Bashkimit Islamiko-Enveristo-Titist

 

Une jam per Bashkim Kombetar, por jo ne frymen islamike qe ka perfshire Dardanine. Zerat me te fuqishem per bashkim sot vine nga islamiket, sepse duan nje shtet te madh islamik, gjithashtu edhe nga enveristet se bashku me titistet, te cilet nuk e duan Shqiperine ne Europe.

Bashkimi Kombetar eshte i domosdoshem, por do te arrihet vetem atehere kur te vdesin komunistet dhe islamit t’i jene vyshkur lulet tek koka.

 

Shqiptare! Shpetojeni Vetveten dhe Shqiperine!

 

Te gjithe Terroristet Islamike Shqiptare vine nga Familje Besimtare Islamike, ose kane nje ose me shume anetare te familjes Hoxhe. Jane hoxhallaret e Kosoves dhe te Maqedonise qe nxisin urrejtje per shqiptaret dhe perendimin, por edhe prinder te verbuar e injorante.

Ne shqiptaret nuk jemi me ne enverizem dhe as ne tito-miloshevicizem. Jetojme mbi te gjitha ne kohen e teknologjise, e cila na ndihmon qe te reflektojme.

Shqiptaret duhet ta kuptojme se me islamin nuk ecet perpara, me armikun e demokracise liria do te mbetet enderr e vdekur.

Mos ja lejoni veten shkaterrimin tuaj, sepse as korbat s’do kene kohe te ju vajtojne.

Prinder shqiptare! Mos i merrni ne qafe krijesat e juaja me traditat tuaja islamike e antishqiptare sepse zemer-plasur do ngordhni nje dite.

Le ta duam Shqiperine e Gjergj Kastriotit e Gonxhe Bojaxhiut, Ibrahim Rugoves e Ismail Kadarese, aty ku eshte, aty ku e do Zoti, ne Europe.(Vota: 76 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora