E premte, 19.07.2024, 03:26 AM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Hoxha - Makina per Femra eshte Haram, perdorni Deve, si grate e Muhametit

E enjte, 23.06.2011, 08:02 PM


Ky eshte hoxhe. As me pak dhe as me shume se hoxhe. Ky hoxhe, si te gjithe hoxhet e tjere, tregon rrugen drejt prapambetjes, drejt izolimit te (a)llahtarshem.

Keto gjallesa callmo-kanceroze punojne fort per skllaverimin e femres dhe duan me cdo kusht te arrijne ne Epoken e Gurit Islamik, kur femra eshte vetem nje vegel te cilen e hedh, e perdhunon, e vret me bekimin e ‘’allahut’’.

E kam humbur respektin per te gjithe ata qe marrin mesime nga hoxhallaret antinjerezore te Kosoves e Maqedonise, por sidomos kur behet fjale per Ato!

 

Islami ne pergjithesi (dhe kuptohet te gjithe hoxhallaret) ne menyre krejt te vecante eshte AntiFemer. Per femrat normale do te mjaftonte vetem kjo ‘’keshille hoxhare’’ per tu larguar urgjentisht nga barbaria islamo-mashkullore.

Per hir te zotit (i cili ne asnje rast nuk quhet allah) mbroni dinjitetin tuaj dhe mos u shnderroni ne ‘’copa mishi me dy sy’’. Kjo thirrje eshte per femrat, por duhet ta kene parasysh edhe meshkujt, sidomos diktatoret islamike.

 

Kaq nga une, Ilir Dardani, kete here!

 

Degjojeni vete Djallin dhe largohuni nga Ferri, beni dushin njerezor dhe ringjalluni ne Arberi.

Perndryshe shkoni ne djall

bashke me kete hoxhe-magar:

 

 (Vota: 36 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora