E premte, 02.12.2022, 11:56 PM (GMT)

Sport » Futbolli Botëror

Champions League - Sezoni 1961 - 1962

E diele, 19.08.2007, 02:19 PM


Benfika do te perseriste suksesin e sezonit te kaluar duke mundur ne finale Realin me rezultatin 5-3. Juventus eleminohet ne cerekfinale nga Reali me play-off, pasi Reali fiton ne Torino 1-0 dhe Juventus ne Madrid me te njejtin rezultat.

 

 

Champions League - Sezoni 1961 - 1962

 

Ndeshjet paraeliminatore

 

Nürnberg 9-1 Dublin City 5-0 4-1

Victoria - Linfield (c)  (c) 

Monaco 4-6 Rangers 2-3 2-3

CSKA Sofia 5-6 Příbram 4-4 1-2

Göteborg 2-11 Feyenoord 0-3 2-8

Vasas 1-5 Real Madrid 0-2 1-3

Standard 4-1 Fredrikstad 2-1 2-0

Servette 7-1 Hibernians 5-0 2-1

Spora 2-15 B 1913 0-6 2-9

Sporting 1-3 Partizan 1-1 0-2

Górnik 5-10 Tottenham 4-2 1-8

Panathinaikos 2-3 Juventus 1-1 1-2

Steaua 0-2 Austria 0-0 0-2

 

Raundi i pare

 

B 1913 0-12 Real Madrid 0-3 0-9

Fenerbahçe 1-3 Nürnberg 1-2 0-1

Standard 7-1 Haka 5-1 2-0

Austria 2-6 Benfica 1-1 1-5

Feyenoord 2-4 Tottenham 1-3 1-1

Servette 4-5 Příbram 4-3 0-2

Partizan 1-7 Juventus 1-2 0-5

Victoria 2-6 Rangers 1-2 1-4

 

Cerekfinale

 

Nürnberg 3-7 Benfica 3-1 0-6

Standard 4-3 Rangers 4-1 0-2

Příbram 2-4 Tottenham 1-0 1-4

Juventus (ag)  1-1 Real Madrid 0-1 1-0 (Reali fiton play-off-in ne Paris, 3-1)

 

Semi Final

 

Benfica 4-3 Tottenham 3-1 1-2

Real Madrid 6-0 Standard 4-0 2-0

 

Finalja

 

Benfica - Real Madrid 5-3(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora