E enjte, 25.07.2024, 08:50 AM (GMT+1)

Speciale » Basha

Sabile Basha: Më falë Itakë

E enjte, 13.07.2023, 07:44 PM


Sabile Keçmezi-Basha

MË FALË ITAKË...

Më falë Itakë

Që të rrëfeva ëndrrën

Dhe drithërimën e fundit

Në prag të pranverës

Më fal për të pabërat

Që u desh ti bënim

E si bëmë dot

Më fal

Edhe pse qesha

Edhe pse qava

Edhe pse më mungove shumë

Në natën-skëterrë

E sot

Sa shumë ngjajnë ditët

Në mes veti

Dhe përsëri

Je ekuacion

Me tri të panjohura(Vota: 9 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora