E marte, 16.04.2024, 02:09 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gjergj Kastrioti simbol laik, i nderit dhe europianitetit

E enjte, 14.05.2020, 12:38 PM


Gjergj Kastrioti është i vetmi që na tregoi në pasqyrën e tij të jetës e veprave se prej nga vinim si komb,kush jemi dhe kah është udha që duhet të ecim drejt qëllimit ,pra udhës që na shpie brenda familjes sonë europiane.

Ai është simbol laik, i nderit, unitetit dhe i europianitetit të kombit tonë arbëror.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora