E marte, 21.05.2024, 10:36 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Orë letrare - Homazh poetit Ali Podrimja

E merkure, 03.10.2012, 05:14 PM


Në mbështetje të

SHOQATËS KULTURORE GJERMANO - SHQIPTARE "ATDHEU" në Augsburg

F T O J N Ë

gjithë bashkëkombasit,krijuesit, artdashësit dhe pasionantët e FJALËS SË SHKRUAR POETIKE,

se ditën e SHTUNË më 27 Tetor 2012, duke filluar n'ora 15.00; organizojmë

OREN LETRARE - POETIKE  " HOMAZH POETIT ALI PODRIMJA "

në lokalet e Shoqatës Kulturore Shqiptaro -Gjermane "ATDHEU"!

Adresa : Shoqata "ATDHEU"

Frauentor str. 25;

86152 Augsburg- Bayern

Per informata më të hollësishme mund të kontaktoni Këshillin Organizativ, përmes e-mailit: lshaksh@hotmail.de; ose tel.: 0177– 4205089(H.Q.)& 0176 – 24413073(F.T.)&  0157 – 85604538(A.B.)

Augsburg, tetor 2012.   Me nderime Këshilli Organizativ:

H. Qyqalla, F. Tanushi & A. Bugari(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora