E merkure, 19.06.2024, 06:44 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Nesër në BKUK përurohet “Komunikimi muzeor I”

E marte, 18.09.2012, 06:43 PM


Shoqata Kulturore e Kosovës
“Anton Pashku”
Prishtinë

KOMUNIKATË

Nesër në BKUK

PËRUROHET “KOMUNIKIMI MUZEOR I”

Këtë vepër etnografike e ka shkruar Shefki Stublla, kurse është botuar nga Shoqata Kulturore e Kosovës “Anton Pashku” në Prishtinë.
Përurimi i veprës së Shefki Stubllës “Komunikimi muzeor I” bëhet në BKUK, ditën e enjte, më 20 shtator, në orën 12.
Kjo vepër, si literaturë e mëngët te opinioni shqiptar, konsiderohet shumë e nevojshëm për dashamirët e muzeologjisë, përkatësisht konsiderohet çelës për të hapëruar në botën e komunikimit të mirëfilltë muzeoro-trashëgimor.

Prishtinë, 18 shtator 2012                                                
Shërbimi për Informim i
SHSHK “Anton Pasahku”
Prishtinë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora