E shtune, 13.07.2024, 11:27 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ipeshkvia e Kosovës: Meshë për Nënë Terezen

E marte, 04.09.2012, 06:36 PM


Të nderuarë-a

Ju njoftojmë se në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë, mbahet Mesha Solemne, në Festën e Nënës Tereze, të cilën do ta prijë Shkëlqesia e tij Imzot Imzot Dodë Gjergji, Ipeshkëv i Kosovës dhe do të mbahet në Katedralen e kryeqytetit, me 5 shtator 2012, në ora 11.

Në këtë meshë, do të marrin pjesë personalitete vendore dhe ndërkombëtare të Kosovës.

Ju falënderojmë për mirëkuptim dhe bashkëpunim vëllazëror

Zyra e Ipeshkvit,

Tel. 044 610 933

044   296 818(Vota: 5 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora