E premte, 19.07.2024, 06:57 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Njoftim për poetët shqiptarë kudo në botë

E premte, 07.09.2012, 07:24 PM


Miq te dashur Poete !

Ju qe i kendoni se vertetes me vargje shpirti, ju qe i kendoni bukur dashurise, miresise, ju qe percillni mesazhe me vlera njerzore per te gjitha kohrat, ju qe i kushtoheni me dashuri dhe kujdes Atdheut me vargjet e j

uaja, ju qe mbani qendrime edhe duke u rrebeluar poetikisht ndaj veseve, kunder servilizmit, kunder korruptit, ju qe nuk komprementoheni asnjehere me asgje qe shkel te drejtat e njerzve !

Ju qe perpiqeni te ecni ne udhen e At Gjergj Fishtes, Migjenit, Lasgushit, Kutelit, Ali Asllanit, Azem Shkrelit, Ali Podrimjes, e te tjerve poete te fjales se arte shqipe, ju ftojme per bashkpunim per botimin e nje libri me poezi!

Simbas deshires tuaj, te dergoni nga dy poezi, te zgjedhura prej jush, e ti bashkojme ne nje liber dhe ta botojme sebashku nepermjet *Vatres

se poetve shqiptar ne mergim*.

Botim ky, me Rastin e Festes se 100 vjetorit te pavaresise !

Numri i Autorve, nuk ka kufizim, as vendi prej nga vini, qe nga Australia e larget, USA, e te gjitha vendet e Europes, pasi sdo te kete dallime ne asnje pikepamje!

Ju garantojme ruajtjen e vlerave krijuese te Autorve!

Poezite mund ti dergoni ne e-Mailin: zeriilarget@yahoo.de

Mbledhja e poezive, renditja e emrave ne faqet e librit, simbas alfabetit, faqosja per botim do te behet nga qendra jone. Per cdo hap te ri, do te njoftohen autoret.

Presim poezite e juaja, me emrin e autorve, pa biogarfi, deri me daten 30 Shtator 2012. Njoftoni dhe miqte tuaj poete, simbas mundesive tuaja!

Jeni te mriseardhur te gjithe, pa dallim krahine, feje ideje, si poete shpirtror! Njoftoni dhe miqte e juaj poete, te shpejtojme kohen!

Juaji e me ju LLemadeo

Per *Vatren e poetve shqiptare ne mergim*

LLemadeo(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora