E shtune, 20.07.2024, 11:42 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Miho Gjini: Thirje - Bashkefshatareve te mi piqerasjote!

E enjte, 06.09.2012, 07:49 PM


Thirje

Bashkefshatareve te mi piqerasjote!

Me qene se desheroj t'u jap bashkefshtareve te mi librin "Piqerasiotet",mbeshtetur ne pervojen time si shkrimtar e gazetar, po me shume si bir i Piqerasit,dy muaj me pare kam bere nje thirje verbale dhe nepermejt Iternetit, per nje ndihme financiare ne perballimin e ketij botimi.

Libri,me nje kosto te larte botimi,ne cilesi dhe tirazh,me rreth 300-400 faqe dhe me 120 foto te ndryshme,si edhe hulumitimet e bera ne Shqiperi, Greqi, Itali arrin shumen e 7 (shtate mije) Euro,pa llogaritur vleren krijuese dhe punen e gjate pregatitore shumevjecare.

Jane pronocuar deri tani afro 20 bashkefshatare per te ndihmuar botimin e ketij libri te vlefshem per fshatin e tyre,me aqe sa kane mundesi.

Eshte per t'u theksuar se gjer me sot jane prononcuar poeti Valter LAZERI (20 dite para vdekjes) si edhe shkrimtari Petraq J.PALI (te dy niper ne Piqeras) si edhe zoti Vangjel XHANI i cili dhuroi pensionin e vet nje mujor.

Theksojme se lista emrore me te gjithe spronsorizuesit do te pasqyrohet ne nje nga faqet kryesore te librit,per te ngelur i perjetshem.

Ju Faleminderit.

Miho GJINI

Telefon: 0683356613

0030698476456

e_mail: miho gjini@yahoo.gr(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora