E shtune, 20.07.2024, 11:09 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Njoftim - ''Një shekull dritë''

E enjte, 13.09.2012, 06:33 PM


"NJË SHEKULL DRITË"

Nga 100 Autorë

Të nderuar krijues të fjalës  së shkruar të  artit poetik qe jetoni në mërgim, kudo qe jeni në  Evropë, Amerikë apo Australi:
Ju njoftojmë se ka hapësire edhe për disa autorë dhe poezi për Antologjinë "NJE SHEKULL DRITE",mbase duam të arrijmë  numrin  e 100 - shit të poetëve me nga një poezi ose dy, kushtuar  100 vjetorit te pavarësisë  së Shqipërisë, prandaj ju ftojmë  qe ti dërgoni poezitë e juaja brenda afatit sa ma të shkurt  një javor,  me qellim qe te përgatitet libri sa ma shpejt   për botim  , para kësaj date të shenjtë për popullin tonë.

Penda e juaja e nderon këtë datë te madhe historike  kombin tonë ne gurëthemelin  e shtetit , andaj jeni të mirëpritura  nga Lidhja e Shkrimtareve, Artisteve e Krijuesve Shqiptare në Gjermani me adresat elektronike  kontaktuese:

hasanqyqalla@live.de
lshaksh@hotmail.de
art@asllandibrani.com
info@asllandibrani.com
ose ne telefonat:
 
0049 - 711/540 65 201 
0049-177 4205089
0049-176 37327428
0049-176 73710216
0049 - 172/ 134 91 96

Sa te arrihet kuota e 100 -poetëve  libri botohet  dhe pritet  ,promovimi  i tij pikërisht  në vigjilje të Festës Qendrore në Vlorë me 28. Nëntor .2012...!

Me nderime nga  Lidhja e Shkrimtareve, Artisteve dhe  Krijuesve Shqiptarë në Gjermani

Hasan Qyqalla  Neki Lulaj dhe Asllan Dibrani(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora