E marte, 21.05.2024, 11:24 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Lekë Mrijaj: Lajme te mira për Prof.Dr. Kolë Krasniqin

E merkure, 03.10.2012, 07:35 PM


Fillim java që hyjmë ishte plotë me informacione të shkelqyera për Prof.Dr.Kolë Krasniqin dhe Universitetin “Haxhi Zeka” te Pejës

Nga Lekë Mrijaj

Lajm i gëzuar ishte ai për zgjedhjen e Prof.Dr. Kolë Krasniqi (Dekan i fakultetit FAMA) Dekan i Fakultetit Universitar “Haxhi Zeka”.te Pejës Lajm i gëzuar me peshë e me rëndësi të madhe kombëtare, shkencore, akademike dhe gëzim i madh që një Dukagjinas me pervojë te lartë shkencore Kombetare dhe Euroatlantike u zgjodh ta udhëheqë Akademinë Shqiptare te Dukagjinit “Haxhi Zeka “ne Pejë.

Lajmi udhëtoi nëpër terë Dukagjinin ,Kosovën dhe Trojet Shqiptare shtëpi për shtëpi me gëzim, me përshëndetje dhe me urime te perzemrta për Prof.Dr.Kolë Krasniqin Dekanin e Fakultetit FAMA në Prishtinë ,tashme edhe Dekan i Fakultetit Universitar “Haxhi Zeka”të Pejës.

Jehona e ketij lajmi në Dukagjin te Pejes ,tek qyetarët Pejanë nuk ishte befasi, sespe Pejanet e Dukagjinit e dinin per Akademikun e tyre te shkelqyer Prof.Kolë Krasniqin për bashkëvendasin e tyre,per meritat e tij shkencore, akademike,profesionale dhe politike dhe se pritnin se do të vijë një ditë qe ai do të jetë në krye të ketij Tempulli te Shënjt Universitar të Pejës se Dukagjinit të Kosovës.

Gezuar… detyra e dyfishtë e Dekanit Prof. i nderuar Kolë Krasniqi , të cilës me përkrahjen e bashkepunëtorëve tuaj të sinqertë në Universitetin “Haxhi Zeka”te Pejës do ja delni te shkelqyer se bashku me koleget dhe studentet tuaj te mrekullueshem besojmë pra kemi besim shume te plotë ne ty se do ja delni ngulshëm me plotë suksese dhe se Universitetin Pejës në një të ardhme shumë te afert nen patronatin tuaj do ta ngritni në piedestalin më të lartë shkencor akademik kombetar dhe euroatlantik.

Gëzuar... suksese…Zoti ju Bekoftë.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora