E enjte, 13.06.2024, 10:28 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Në qytetin e bukur të Lubeckut u mbajt Kongresi i njerzve me shtat të shkurtër

E hene, 27.06.2011, 07:04 PM


Verband Menschen Kleinwüchsiger Germany.

 

Në qytetin e bukur të Lubeckut u mbajt Kongresi i njerzve me shtat të shkurtër të Gjermanisë nga data 22 Qershor 2011 e gjerë më 26 Qershor 2011, ku me ftesë të kësaj shoqate morri pjesë edhe kryetari i Shoqatës së Personave me Handicap dhe Aftësi të kufizuara të Kosovës z. Agim Vatovci.

Në ketë kongres që zgjati për 4 ditë u trajtuan tema të ndryshme lidhur me shkaktarin e smundjes së quajtur Ahondroplasia ose si quhet Çregullim Hormonal ose shtat shkurtët.

Në kongres u debatua edhe për Diskriminimin që ju bëhet kësaj kategorije si në Gjermani ashtu edhe në Evropë e gjetiu.

Emisioni do te emitohet në RTL me daten 29.Qershor 2011 ne ora 20,15 minuta.

Agim Vatovci me Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora