E premte, 22.09.2023, 06:24 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Vritet udhëheqësi i rrjetit terrorist të Al Kaedës në Afrikën Lindore, Fazul Abdullah Mohammed

E hene, 13.06.2011, 06:54 PM


Mohamedi truri i Al Kaedës

 

Udhëheqësi i rrjetit terrorist të Al Kaedës në Afrikën Lindore, Fazul Abdullah Mohammed, u vra gjatë një shkembimi zjarri në Mogadishu. Mohammed ka qenë organizator i një sërë atentateve të Al Kaidës. Ai ishte mjeshtër i maskimit dhe i hileve. Fazul Abdullah Mohammed, udhëheqësi i Al Kaedës për Afrikën Lindore përdori në të kaluarën të paktën 18 emra të ndryshëm. FBI-ia amerikane kishte caktuar 5 milionë dollarë për kapjen e terroristit. Tani ai u vra rastësisht në Somali.

 

Sot(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora