E enjte, 05.10.2023, 01:21 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

CIA: Greqia do zhytet në anarki, rrezikohet edhe grusht shteti

E diele, 29.05.2011, 03:04 PM


Në Greqi ka nisur një valë e re protestash e bashkë me të është rritur frika për trazira.

Shërbimi sekret amerikan paralajmëronte në një raport për një situatë të pakontrolluar në vendin e falimentuar.

Në raport thuhet se do ketë trazira të rënda, madje flitet edhe për një grusht shteti.

Përfundimi i CIA-s: Kurse i ashpër i kursimeve dhe situata e tmerrshme mund të përshkallëzohen, Athina do e ketë shumë të vështirë që të marrë nën kontroll situatën.

Raporti flet për rebelim e dhunë në muajt e ardhshëm.

 

 (Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora