E shtune, 02.03.2024, 03:53 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Isuf B. Bajrami: Në Brazil, goditet grupi kriminal serb i drogës

E hene, 09.05.2011, 06:06 PM


Isuf B. Bajrami

 

Në Brazil, goditet grupi kriminal serb i drogës

 

Autoritetet në Brazil thanë se policia ka arrestuar të paktën 16 persona që dyshohen për ndërlidhje me një organizatë e drejtuar nga serbët, e cila akuzohet për transportimin e drogës në Evropë.

 

Policia braziliane tha se tetë nga të arrestuarit janë shtetas të Serbisë.

 

Ministrja e brendshme e Serbisë, Snezhana Maloviç, tha se në mesin e tyre është dhe Goran Neshiq, i cili është në listën e Beogradit të personave më të kërkuar.

 

Raportohet se gjatë hetimeve dy-vjeçare janë sekuestruar edhe 620 kg kokainë në vlerë prej afro 1.2 milionë dollarë.

 

07/05/2011 11:15

 

http://shqip.time.mk/read/5eaf3b92ef/0ccc35f975/index.html(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora