E diele, 10.12.2023, 01:26 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Princesha Adila, vajza më e vogël e Mbretit saudit Abdullah, ka vendosur ta braktisë ferexhenë

E premte, 20.05.2011, 05:55 PM


Voal-online - Princesha Adila, vajza më e vogël e Mbretit saudit Abdullah, ka vendosur ta braktisë ferexhenë dhe të mbajë një shami moderne e cila ia tregon krejt fytyrën.

 

"Ferexheja - ka shpjeguar princesha - nuk ka të bëjë me religjionin mysliman. Është një traditë dhe asgjë tjetër."

 

"Look-" u i ri i Princeshës Adila, transmetuar nga shumë kanale televizive, ka ngjallur diskutime, bën të ditur sajti Middle East Online.(Vota: 6 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora