E enjte, 21.09.2023, 11:03 PM (GMT+1)

Kulturë

Xhenc Bezhi: Azil në parajsë

E diele, 14.02.2010, 07:43 PM


Xhenc Bezhi

AZIL NË PARAJSË

Duqet e mbushura 
Nëm  e ofshamë 
A u rëndojnë

Mbi supet tona 
Mëkatet tuja 
Ecjen pengojnë

Na mbyti terri

Piramidë hierarkie 
Deri  te Luciferi

Aleancë as koalicion
S´do të kesh me mua

Në parajse
Do kërkoj azil
Se ferrin se dua

Shkurt 2010


(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora