E marte, 16.07.2024, 08:03 AM (GMT+1)

Kulturë

Blerim Rrecaj: Flutura

E shtune, 29.10.2022, 06:51 PM


Blerim Rrecaj

Flutura

Duke ecur në drejtim

Për në stacion të trenit

Vogëlushi e pa

Fluturën krahëlënduar

Në rrugë skaj trotuarit

Para rrotave të kamionetës së ndezur

Që mund të nisej nga çasti në çast

E morëm fluturën perandorake

E vendosëm mbi murin e gjallë

Duke i dëshiruar më të mirën

Vazhduam rrugën

Aty e lamë…(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora