E shtune, 20.04.2024, 01:56 PM (GMT+1)

Kulturë

Asqerin turkut mos me ja dhanë

E diele, 03.11.2013, 10:40 AM


Kujtesë historike

 

ASQERIN TURKUN MOS ME JA DHANË…

 

…!

Hajredin Pasha ku e ke lanë ushtrinë?

Në malet e Dibres te tanë mi grinë.

Jo ma pak se 12.000 (dymbëdhjetëmijë),

Kan metë n’istikame e në vorr s’kan hi…!!

…!

 

Aziz Ndreu me këngën e Hajredin Pashës…

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora