E merkure, 22.05.2024, 04:34 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

U konstituua Këshilli Qytetar II

E premte, 05.10.2012, 06:03 PM


U konstituua Këshilli Qytetar II i Lëvizjes për Bashkim

Dje, më 4.10.2012, në kuadër të Degës së Prishtinës u konstituua Këshilli Qytetar II i Lëvizjes për Bashkim. Me këtë rast u promovua edhe zyra e këtij këshilli. Fillimisht, mbledhjen e hapi koordinatori i Këshillit Kastriot Mustafa. Ndërsa, anëtarëve të pranishëm me fjalë përshëndetëse iu drejtuan edhe përfaqësues të Lëvizjes për Bashkim nga qendra si: Sekretari Organizativ, Valon Murati, anëtari i Kryesisë, Brahim Mehmetaj dhe deputetët e Kuvendit të Kosovës Aurora Bakalli e Agim Kuleta. Përmes fjalës së tyre, ata konstatuan gjendjen e rëndë në Komunën e Prishtinës si dhe në tërë vendin, misionin e LB-së dhe detyrat organizative të saj.

Motivi kryesor i angazhimit të këtyre qytetarëve në politikë përmes Lëvizjes për Bashkim doli të jetë nevoja e madhe për ndryshime në të gjitha aspektet shoqërisë dhe bindja se LB-ja është subjekti më i besueshëm për realizimin e tyre.

Prishtinë, 30.9.2012

LËVIZJA PËR BASHKIM

Zyra për Informim(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora