E diele, 10.12.2023, 02:57 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Republikën n'xhep

E merkure, 29.02.2012, 07:26 PM


REPUBLIKËN N' XHEP

 

Qendra e Evropës

kujdeset për ne,

sot " na dhuroi "

një formulë të re !

 

Në vend të Republikës

na shoqëron fusnota,

kështu do Serbia

e pëlqen bota.

 

Së shpejti vizën n' dorë,

Republikën n' xhep,

Washington, Bruksel

deri në Bangladesh .

 

Mirë për Serbinë,

Kosovën e rajon,

paska thënë n' Amerikë

zonja Klington.....

 

Pyet nënë Hajria,

nga doli fizibiliteti

na e morën Republikën ,

çka na gjeti ?!

 

Jusuf Zenunaj, 24 shkurt 2012(Vota: 8 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora