E marte, 05.12.2023, 02:56 PM (GMT)

Kulturë

Besar Shkëmbi: Cka a qy ky zivibilitet

E merkure, 29.02.2012, 06:13 PM


Besar Shkëmbi

 

CKA A QY KY ZIVIBILITET

 

Si me ironie ia priti sot,axha im Veseli

„na nguli Evropa,na nguli Brukseli

ju ka thane ju axha jo tashe po kahare

Kosova s´â kâ shtet e s´do bâhet kurr´i here

 

K´to e ka nem turku,e ka nem edhe vet Serbia

politiken q´i bâ shkau se bâ as Rusia“

 

„Tregoje axhes ti ship,cka a qy ky zivibiliteti“

kjo axhe dmth na shkoi republika

se shkyem ishte xhepi

s´mund e mbajtem peshkun

iku shkoi e ra n´deti(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora